Latgale rod mājas pašā Rīgas sirdī

Ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas gādību pašā Rīgas sirdī - Torņa ielā 4, III C, 18.jūnijā tika svinīgi atklāta Latgales pārstāvniecība. Atklāšanas svētkos piedalījās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, Latgales reģiona pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, kā arī daudzie šī projekta atbalstītāji un interesenti.

Atklājot Latgales pārstāvniecību, ministrs Romāns Naudiņš savā uzrunā uzsvēra: „Reģionālās politikas ietvars paredz stiprināt reģionu un pašvaldību lomu uzņēmējdarbības veicināšanā, jo tieši reģioni un pašvaldības, papildinot nacionālajā līmenī īstenojamos pasākumus, vislabāk spēj veidot piemērotu vidi uzņēmējdarbības stiprināšanai, darba vietu radīšanai un iedzīvotāju noturēšanai reģionos.

Bieži tiek runāts, ka Latgale atrodas pārāk tālu no Rīgas un attālums ir šķērslis uzņēmējdarbības attīstībai. Tāpēc šodien mēs „atvedam” Latgali uz Rīgu. Turpmāk tā mājos pašā Rīgas sirdī.

Latgalei kā reģionam ir svarīga šāda vieta, kur sevi prezentēt un popularizēt. Latgales pārstāvniecība būs nozīmīga šī reģiona uzņēmējiem, kas turpmāk Rīgā varēs tikties ar partneriem un piedāvāt savu produkciju. Tāpat te tiks piedāvāti tūrisma pakalpojumi un varēs gūt informāciju par investīciju iespējām. Visi šie pasākumi veicinās, pirmkārt, Latgales un caur to arī visas Latvijas tautsaimniecību."

Ar latgalisku muzikālo priekšnesumu - etnogrāfiskās kokles spēli klātesošos sveica arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītāja Marika Zeimule.

Latgales reģiona pārstāvniecībā nākotnē tiks prezentēti aktuālie investīciju projekti, Latgales vietējo uzņēmēju un amatnieku produkcija, kā arī nodrošinātas konferenču telpas Latgales uzņēmēju komunikācijai ar investoriem un sadarbības partneriem. Ņemot vērā tūrisma nozīmi reģionālās attīstības veicināšanā ārpus nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem, pārstāvniecībā tiks prezentētas arī tūrisma iespējas Latgalē.

Latgales pārstāvniecības atvēršana realizēta Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros.

Projekta īstenotājs - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Projekta mērķis - stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos. 

Iet atpakaļ