Jaunā paaudze – tilts uz attīstītu valsti

Ēnu diena Saeimā. Foto: Uldis Pāže, Saeimas kanceleja.

2012.gada 15.februārī visā Latvijā, tai skaitā LR Saeimā norisinājās „Ēnu dienas”. Lielākoties šai pasākumā piesakās jaunieši no Rīgas, tādēļ izlēmu iedrošināt un uzaicināt ēnas sev no dzimtās pilsētas – Valmieras. Šī skolēniem ir iespēja klātienē iepazīties ar darbu, ko veicu pildot LR 11.Saeimas deputāta pienākumus.

Pārstāvu Nacionālo apvienību „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, un nekad neesmu iedalījis cilvēkus pēc tautības – krievos, latviešos, baltkrievos…Tādēļ esmu gandarīts, ka manam aicinājumam atsaucās tieši krievvalodīgās skolas - Valmieras 2.vidusskolas audzēkņi Janeks Kalniņš un Nikoletta Ļeskina. Apliecinājumu ēnot kopā ar mani izteica arī Valmieras Viestura vidusskolas skolniece Laura Elīza Būmane un Guntars Alliks no Rīgas Teikas vidusskolas.

Uzskatu, ka šī ir ļoti vērtīga diena ne tikai jauniešiem, bet arī man, tā ir iespēja klātienē diskutēt un uzzināt jauniešu domas, viedokli un iepazīstināt ar savu ikdienas darbu. Šāda domu apmaiņa nenoliedzami paplašina redzesloku.

Kopā apmeklējām to komisiju sēdes, kurās strādāju. Jaunieši varēja vērot, kādā veidā tiek izskatīti jautājumi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā - par likumprojektu „Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”, savukārt Publisko izdevumu un revīzijas komisijā – jautājums „Siltumnīcefekta gāzu emisijas kvotu administrēšanas atbilstība normatīvo aktu prasībām un izveidotās sistēmas efektivitāte”, par kuru ziņoja Valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Sarunās ar savām ēnām, nopratu, ka sabiebrībā it bieži kultivētais viedoklis par deputātu vieglo un bezrūpīgo darbu, pēc šīs dienas ir daļēji mainījies. Ikdiena ir intensīvi saplānota, nākas izskatīt pamatīgu daudzumu dokumentu, tie jāizvērtē, jāiedziļinās, un lai pieņemtu lēmumus, nepieciešamas diskusijas ar ekspertiem , profesionāļiem. Jaunieši atzina, ka tas nav vienkārši un viņuprāt, nedaudz garlaicīgi un nogurdinoši, tomēr kopumā šī diena ir laba pieredze, kas mudina pamatīgāk izvērtēt savas nākotnes profesijas izvēli.

Uzskatu, ka mūsu valsts attīstība un labklājība vistiešākajā veidā ir atkarīga no tā, cik izglītoti, talantīgi, konkurētspējīgi un cik motivēti savu karjeru veidot Latvijā, ir mūsu jaunieši.

Esmu pārliecināts, ka mums šādu jauniešu ir daudz, tādēļ ticu Latvijas nākotnei un labklājībai. Novēlu ikvienam jaunietim – izvirzīt sev konkrētu mērķi un to sasniegt! Kā? Pievienojos amerikāņu preses magnāta Larija Flinta padomam: „Tev stipri jātic savai iekšējai balsij, kā arī vajadzīga lāzera staram līdzīga mērķtiecība un nelokāma apņēmība!”

Romāns Naudiņš, LR Saeimas deputāts,
Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK".

Iet atpakaļ