Mūsu nākotne jaunās paaudzes rokās

LR Saeimā jau piekto gadu notika Ēnu dienas pasākums, šogad 13.februārī. Tā ir iespēja klātienē iepazīstināt jauniešus ar parlamenta un deputātu ikdienas darbu.

Īpašs prieks, ka par manām ēnām pieteicās 6 audzēkņi no Valmieras Viestura vidusskolas un viena šīs skolas absolvente: Elīza Būmane, Renāte Priedīte, Kristaps Vinters, Dārta Āboliņa, Reinis Barviķis, Pēteris Murīss, Dāvis Albergs. Arī es esmu šīs skolas absolvents un regulāri sadarbojos ar savu bijušo skolu.

Ēnu dienas laikā audzēkņiem bija iespēja būt klāt to komisiju sēdēs, kurās strādāju, proti, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdēs. Kopīgi iepazināmies ar Saeimas Apmeklētāju un informācijas centra darbu, apmeklējām Saeimas sēžu zāli un reprezentācijas telpas, kur Saeimas amatpersonas tiekas ar ārvalstu diplomātiem un viesiem.

Gandarījums, ka uz Saeimu jaunieši nāk motivēti, zināt griboši. Bija izdevība ar audzēkņiem padiskutēt, dialogs izveidojās labs un radošs.

Rezumējot kopā pavadīto dienu, varu apliecināt, ka tā ir vērtīga ne tikai jauniešiem, bet arī man. Jauniešiem vienmēr ir vērā ņemamas domas un viedokļi.

Jaunieši atzina, ka redzot klātienē gan telpas, gan deputātu darbu, iepriekšējais priekšstats dažiem bijis maldīgs, jo vienmēr TV ekrānos tiek rādītas greznākās Saeimas telpas, bet redzot pieticīgos deputātu darba kabinetus, bijis pārsteigums. Savukārt, vērtējot darbu komisijās, jaunieši atzina, ka nemaz neesot bijis tik garlaicīgi, kā sākumā šķitis, bijis interesanti vērot diskusijas par likumprojektiem.

Daļa skolēnu savu profesijas izvēli vēl nav izdarījuši, tādēļ novēlu – izvēlēties īsto, kurā iespējams sevi apliecināt un pilnveidot, profesiju, kas sniedz gandarījumu. Priecājos, ka par deputātu darbu interese ir, tas nozīmē, ka būs paaudžu maiņa, kas paliks pēc mums.

Mūsu nākotnes attīstība zināmā mērā ir atkarīga no tā, kādās jomās jaunie cilvēki izvēlēsies studēt, mums nepieciešami konkurētspējīgi profesionāļi. Nākotne atkarīga arī no audzināšanas ģimenē, skolā: „Audzināšana ir māksla, kuras pielietojums tiek pilnveidots nomainoties paaudzei pēc paaudzes,” teicis Kants.

Novēlu, lai, mums kopīgi izdodas pierādīt un īstenot to, ka Latvija ir labākā valsts pasaulē, un latvieši daudz ko spēj sasniegt.

 

Romāns Naudiņš

 

Iet atpakaļ