Atbalsta priekšlikumu aizdevumus līdz 30 dienām ar atmaksu vienā maksājumā limitēt līdz 50% no minimālās algas

Patērētāju kreditēšanas līguma, kas noslēgts uz laiku līdz 30 dienām un paredz atmaksāt kredītu vienā maksājumā, aizdevuma summa nedrīkstēs pārsniegt 50% no valstī noteiktās minimālās mēnešadarba algas apmēra, šādu Finanšu ministrijas priekšlikumu grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā otrdien atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Šis noteikums gan neattiektos uz kredīta līgumiem, kurus noslēdzot kredīta devēja glabāšanā kā nodrošinājums nododama kāda lieta un saskaņā ar kuriem patērētāja atbildību ierobežos tikai ar ieķīlāto lietu.

Atbilstoši atbalstītajam priekšlikumam, kredīta atmaksas termiņu būs aizliegts pagarināt vairāk nekā divas reizes. Šis noteikums neattieksies, piedāvājot tādu maksājuma grafiku, saskaņā ar kuru kredīta pamatsumma jāatmaksā pa daļām.

Komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš aģentūrai LETA pēc sēdes norādīja, ka komisijas atbalstītie priekšlikumi palīdzēs risināt iepriekš minētās problēmas. Vienlaikus viņš pauda nožēlu, ka komisijas vairākums, pretēji Naudiņam pašam, neatbalstīja priekšlikumu par pienākumu ātro kredītu izsniedzējiem pieprasīt kredīta ņēmējam iesniegt arī Valsts ieņēmumu dienesta un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izziņu par ienākumiem.

Kā ziņots, iepriekšējās nedēļās komisija divas reizes nevarēja lemt par jauniem ierobežojumiem nebanku kreditēšanas jomā, jo uz abām sēdēm neieradās pietiekams skaits deputātu deputāti. Komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš akcentēja, ka deputāti atalgojumu saņem arī vasarā, līdz ar to viņiem sēdes ir jāapmeklē.

Avots: LETA

Iet atpakaļ