Deputāti lūdz ģenerālprokuroru izvērtēt iespējamo korupciju AS "Sadales tīkls" iepirkumos

Saeimas deputāti Andrejs Elksniņš (SC) un Romāns Naudiņš (NA) vērsušies ar iesniegumu pie Latvijas Republikas prokuratūras ģenerālprokurora Ē.Kalnmeiera, lūdzot izvērtēt iespējamo koruptīvo noziedzīgo nodarījumu veikšanu AS "Sadales tīkls" no atbildīgo amatpersonu puses, tērējot 6 450 726 latus par koku nozāģēšanu lai novērstu elektroapgādes drošības apdraudējumus, šos darbus nododot izpildei privātajiem uzņēmumiem.

Iesniegumā minēts, ka no publiskajā telpā izskanējošās informācijas izriet, ka divu gadu laikā par koku nozāģēšanu, ir iztērēti 6 450 726 latu. Nav skaidrs vai šī pakalpojuma pārmērīgais sadārdzinājums ir saistīts ar pamatotiem un attaisnojamiem izdevumiem komercdarbības rezultātā vai arī šādu valstisku pasūtījumu saņemšana ir saistīta ar koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem un iespējamām aizliegtām vienošanām starp tirgus dalībniekiem un pašu AS "Sadales tīkls", tās amatpersonām. 

AS "Sadales tīkls" veiktās izmaksas 6,5 miljonu latu apmērā būtiski ietekmē elektroenerģijas tarifus. Arī AS "Sadales tīkls" rīcība, apturot iepirkumu turpmākajiem diviem gadiem iepriekš izsludinātajā konkursā par elektroapgādes drošības apdraudējumu novēršanu un koku ciršanu, pēc tā, kad šim jautājumam tika koncentrēta būtiska sabiedrības uzmanība, liecina par iespējamo korupciju šajā tautsaimniecības sektorā. 

Deputāti arī lūdz sniegt atzinumu par to, vai starp komercsabiedrībām nav saskatāmas aizliegtās vienošanās pazīmes un vai par sniegto pakalpojumu plānotā un saņemtā atlīdzība pirms konkursa procedūrām nav saskaņota ar AS "Sadales tīkls" un Ekonomikas ministrijas atbildīgām amatpersonām.

Kā arī lūdz pārbaudīt un sniegt vērtējumu iepirkuma procedūrai un pasūtījuma no valsts puses saņēmējiem, valstij tērējot 6 450 726 latus, kā arī pašreiz izsludinātā konkursa turpmākajiem diviem gadiem likumību, pastāvot iespējai, ka konkursa nolikums tika izstrādāts par labu kādam konkrētam komersantam.

Iet atpakaļ