Latvijas reģionālā izaugsme. Nedēļa nr. 39

Romāns Naudiņš: Stipri reģioni - stipras valsts pamats!
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apkopotie jaunumi par izaugsmi Latvijas reģionos.

 

Daugavpilij piegādāti jaunie tramvaji

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk - ERAF) finansētā tramvaju transporta infrastruktūras renovācijas projekta ietvaros Daugavpilij piegādāti pirmie seši jaunie tramvaji. Kopumā projekta gaitā pilsēta saņems 12 jaunus četrasu un sešasu tramvaju vagonus par kopējo summu 6 496 000 eiro.

Jaunie vagoni daļēji ir ar zemo grīdu un ir piemēroti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Projekts paredz novērst arī esošās problēmas ar kontakttīklu stiprinājumiem pie ēku sienām, kas rada neērtības iedzīvotajiem un ēku īpašniekiem tramvaju līniju zonā. Sliežu ceļa rekonstrukcijas gaitā izmantota bezšuvju sliežu tehnoloģiju, kas ievērojami samazina trokšņu un vibrācijas līmeni. Projekts "Daugavpils pilsētas tramvaju transporta infrastruktūras renovācija" paredz investēt Daugavpils sabiedriskā transporta attīstībā vairāk nekā 15,65 miljonus eiro, 83,11% no projekta izmaksām ir ERAF līdzfinansējums.

 

Rēzeknē atklāta asfalta ražotne

Ceļu būves uzņēmums "Matthai Latvija" 22.septembrī Rēzeknē atklāja jauno asfalta ražotni. Ražotne stundā varēs sagatavot līdz 160 tonnām asfalta produkcijas. Lai nodrošinātu rūpnīcas darbību, tajā strādās septiņi cilvēki. Rēzekne par jaunās asfalta ražotnes atrašanās vietu izvēlēta tādēļ, ka tā atrodas otrajā lielākajā zonā, kurā "Latvijas Valsts ceļi" plāno rekonstruēt A un P klases ceļus ar ES līdzfinansējumu, tuvākajos novados notiek intensīva ielu rekonstrukcija un nākotnē šajā reģionā paredzams straujš asfalta pieprasījuma pieaugums. Jaunās asfalta ražotnes izveidē līdz šim ieguldīts 1 900 000 eiro.

 

Gulbenes novadā „LatGran” atver 17 miljonu vērtu ražotni

Kokskaidu granulu ražotājs "LatGran" otrdien, 23.septembrī, atklāja jaunu ražotni Gulbenes novada Daukstu pagastā. Ražotnes izveidē investēti 17 miljoni eiro.

Atvērtā ražotne ir jau ceturtā "LatGran" kokapstrādnes ražotne Latvijā. Ražošanas apjomu ziņā tā ir lielāka par Jaunjelgavā izvietoto, tikpat liela kā Jēkabpilī un Krāslavā. Plānotā ražošanas jauda ražotnē būs 150 000 tonnu koksnes granulu gadā, plānotais darbavietu skaits – 28. Pie ražotnes izbūvēts papildu dzelzceļa sliežu ceļš. Paredzams, ka pa dzelzceļu uz Rīgu katru mēnesi tiks transportēti līdz 200 vagoniem ar apmēram 14 tūkstošiem tonnu koksnes granulu. Kurināmais materiāls tiks eksportēts caur Rīgas ostu, kamēr Rīgas jūras līcis nav aizsalis, bet vēlāk - caur Liepājas ostu.

 

ZS „Mežacīruļi” ieguvusi Baltijas jūras reģiona gada lauksaimnieka titulu

Jelgavas novada Zaļenieku pagasta zemnieku saimniecība “Mežacīruļi” ieguvusi galveno balvu starptautiskajā konkursā “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014″.

Mežacīruļi” izveidoti 1992.gadā. Saimniecība atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, Lielupes sateces baseinā. Patlaban saimniecībā ir 700 hektāri zemes, 300 slaucamās govis, biogāzes ražotne, koģenerācijas stacija un siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi.

Starptautiska žūrija norādījusi, ka pozitīvais Latvijas saimniecības darbošanās piemērs iedvesmos arī citus reģiona lauksaimniekus strādāt atbildīgāk. Apbalvojums - 10 000 EUR “Mežacīruļu” saimniekiem tika pasniegts konferencē “Zaļāka lauksaimniecība zilākai Baltijas jūrai”, kas šogad notika Polijā, Varšavā.

 

„Olainfarm” ražošanā investēs vairāk nekā 3,8 miljonus eiro

Farmācijas uzņēmums AS "Olainfarm" līdz 2015.gada novembrim investēs vairāk nekā 3,8 miljonus eiro ķīmisko un tehnoloģisko procesu uzlabošanā. No šīs summas vairāk nekā 1,1 miljons eiro ir ERAF līdzfinansējums.

Šīs investīcijas turpmākajos gados veicinās farmācijas produktu ar augstu pievienoto vērtību ieviešanu un kopējo nozares attīstību. Uzņēmums īsteno projektus arī šīs programmas 2. un 3.kārtā. Kopējais visu "Olainfarm" "Augstas pievienotas vērtības investīcijas" projektu finansējums ir vairāk nekā 15,3 miljoni eiro, no tiem vairāk nekā 3,8 miljoni eiro ir ERAF līdzfinansējums.

 

Talsu novadā labiekārtos Sabiles Vīna kalnu

Līdz nākamā gada pavasarim plānots labiekārtot Sabiles Vīna kalna teritoriju Talsu novadā. Sabiles Vīna kalns ir viens no zināmākajiem un populārākajiem Talsu novada tūrisma objektiem. Tā apmeklētāju skaits arvien palielinās, tādēļ svarīgi to sakārtot. Paredzēta jauna žoga uzstādīšana , vārtu un soliņu ierīkošana, bet Vīna kalna galā iecerēts uzcelt apmeklētājiem ērti izmantojamu lapeni.

 

Līvānu novada pašvaldība izmantos informatīvu LED ekrānu

Līvānos iedzīvotāju informēšanai rasts jauns risinājums - pilsētas centrā uzstādīts elektroniskais LED ekrāns, kas turpmāk ikvienu garāmgājēju informēs par novada aktualitātēm.

Ekrāns atspoguļos informāciju par kultūras un izklaides pasākumiem, sabiedriskajām apspriešanām, izlaidumiem, iedzīvotāju sapulcēm, deputātu pieņemšanām, vakancēm, tūrisma un vietējās uzņēmējdarbības piedāvājumu. LED ekrāns darbojas diennakts režīmā, neatkarīgi no āra gaisa temperatūras un klimatiskajiem apstākļiem. Ekrāns ir apdrošināts un aprīkots ar video novērošanas kamerām, lai nodrošinātos pret iespējamo vandalismu.

Ideju par informatīvā LED ekrāna uzstādīšanu īstenojusi Līvānu novada pašvaldība, apzinoties, ka tikai ar tradicionālajiem informācijas kanāliem mūsdienās nepietiek. Iedzīvotājiem ne vienmēr ir iespējas un laiks regulāri ielūkoties pašvaldības interneta mājaslapā vai izlasīt vietējo laikrakstu. Tādēļ izvēlēts izmantot šādu mūsdienīgu risinājumu.

 

Ūdrīšu pagastā iekārtota atpūtas vieta Latgales apceļotājiem

Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā īstenots projekts, kura rezultātā Lielo Muļķu ciemā izveidota atpūtas vieta Latgales apceļotājiem. Atpūtas vietā ir uzstādīti soli, galds, šūpoles, norādes, kā arī veikta teritorijas apzaļumošana un uzkopšana. Lielajos Muļķos piestāj daudzi interesenti, kuri apceļo Latgali ar velosipēdiem pa dabas parka "Daugavas loki" maršrutiem. Atpūtas vietas Latgales apceļotājiem ierīkošana Lielo Muļķu ciemā veikta projektā "Iedzīvotāji veido savu vidi 2014".

 

Iet atpakaļ