Pašvaldībām izstrādāti investīciju piesaistes mārketinga materiāli angļu valodā

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu izstrādāti investīciju piesaistes mārketinga materiāli angļu valodā 30 nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem, kas paredzēti pašvaldību dalībai starptautiska mēroga pasākumos.
 
Šādu finansiālu atbalstu paredz Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekts „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde”. Šī projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš atzīmē: „Domājot par uzņēmējdarbības attīstību reģionos, pašvaldībām būtu jārīkojas mērķtiecīgi un proaktīvi, uzņemoties iniciatīvu investoru piesaistē. Sagatavotie mārketinga materiāli būs kvalitatīvs instruments, ko pašvaldības varēs izmantot sevi prezentējot un reklamējot potenciālajiem investoriem.”

Investīciju piesaistes materiāli izstrādāti, lai potenciālos investorus iepazīstinātu ar vietējiem resursiem un piesaistītu jaunas investīcijas. Tos paredzēts izmantot arī starptautiskās izstādēs, kurās šī projekta ietvaros piedalīsies Latvijas nacionālas nozīmes attīstības centri – republikas pilsētas- Rīga, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils un Jūrmala. Sākot no 2014.gada septembra līdz 2015.gada beigām ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu republikas pilsētām tiks nodrošināta iespēja piedalīties starptautiskās izstādēs, lai popularizētu vietējos resursus un uzrunātu potenciālos investorus.

Materiāli būs pieejami arī elektroniskā versijā, kā arī tiks izplatīti caur Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.
Projekta īstenotājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioniem. Savukārt projekta partneri Norvēģijā - Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība. Kopējās projekta izmaksas ir 1 172 029.00 eiro.

Iet atpakaļ