Izpostītais vides objekts Sēnīte Siguldas Ķeizarskatā tiks atjaunots

1.oktobrī Siguldā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektorei Sandrai Bērziņai pasniedza Latvijas kūdras ražotāju asociācijas apliecinājumu par 1500 eiro ziedojumu. Tas paredzēts Siguldā izpostītās vēsturiskās skatu vietas – Ķeizarskata infrastruktūras objekta - sēnītes formā veidotas nojumes ar soliņu atjaunošanai.

Pirms mēneša izpostītā Ķeizarskata infrastruktūras objekta Sēnīte atjaunošanai nepieciešamo līdzekļu meklēšanā iesaistījās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs R.Naudiņš. Uz viņa aicinājumu palīdzēt atsaucās Latvijas kūdras ražotāju asociācija.

Pasniedzot Dabas aizsardzības pārvaldei apliecinājumu par Latvijas kūdras ražotāju asociācijas veikto ziedojumu 1500 eiro apmērā, R.Naudiņš uzsvēra: „Vēlos pateikt lielu paldies Latvijas kūdras ražotāju asociācijai par atsaucību. Par šo ziedojumu vēsturiskajā Ķeizarskata vietā tiks uzbūvēta jauna Sēnīte. Jau šoruden tā atkal priecēs atpūtniekus, kas ieradīsies baudīt brīnišķīgo panorāmas skatu uz Gauju un tās ieleju.”

Līdztekus līdzekļu meklēšanai, tika gatavots arī labiekārtošanas projekts sēnītes formas nojumes ar soliņu konstrukcijas atjaunošanai. Septembra beigās tas tika iesniegts Siguldas būvvaldē saskaņošanai. Pateicoties Latvijas kūdras ražotāju asociācijas ziedojumam, tuvākajā laikā Ķeizarskatā plānots uzsākt darbus un vēsturiskās skatu vietas infrastruktūru varēs pilnībā atjaunot tās sākotnējā izskatā.

Jau vēstīts, ka šī gada 1. septembrī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki vēsturiskajā skatu vietā Ķeizarskatā, kas atrodas Siguldā (Kaķīškalnā), konstatēja postījumus. Sēnītes formā būvētās nojumes konstrukcija bija dedzināta un pēc tam nogrūsta lejā pa krasta nogāzi.

Valsts policija šī vandālisma akta izmeklēšanu vēl turpina. Tāpēc ikviens, kam zināma kāda informācija par Ķeizarskata postītājiem, aicināts zvanīt uz Dabas aizsardzības pārvaldi pa tālruņa numuru 67509545 vai Latvijas Valsts policijas Siguldas iecirkni pa tālruņa numuru 67950402 vai 67950407.

Sēnītes formā būvētās nojumes ir viena no Gaujas nacionālā parka un Siguldas vizītkartēm. Tās kalpo gan kā patvērums no lietus vai atpūtas vietas sagurušiem ceļotājiem, gan pieturpunkts nesteidzīgai apkārtnes ainavu vērošanai. Ķeizarskats jau izsenis ir tūristu vidū ļoti iecienīta un vēsturiski nozīmīga vieta, jo ar to saistās būtiski notikumi Siguldas pilsētas dzīvē.

 

Iet atpakaļ