VARAM rosina veidot finanšu fondu pašvaldībām uzņēmējdarbības atbalstīšanai

Apbraukājot Latvijas pašvaldības, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš konstatējis, ka pašvaldībām trūkst resursu, lai atbalstītu vietējo uzņēmējdarbību.

Tāpēc būtu jāveido finanšu līdzekļu fonds, no kura pašvaldībām piešķirt līdzekļus, lai tās varētu netieši atbalstīt uzņēmējdarbību. Fonds būtu veidojams, atvēlot 3% no uzņēmumu ienākuma nodokļa. Šī nauda netiktu piešķirta tieši uzņēmējiem, bet gan pašvaldībām, kuras šos līdzekļus varētu ieguldīt konkrētā infrastruktūrā, kas palīdzētu vietējiem uzņēmējiem attīstīties.

Kā piemēru viņš minēja Pāvilostu, kur nepieciešams pagarināt molu, lai tas kalpotu ne tikai kā tūrisma objekts, bet gan būtu iespējams attīstīt uzņēmējdarbību. Pašreizējais mola garums ir nepietiekams, lai ostā varētu ienākt lielāki kuģi, tiktu nodrošināta kravu pārkraušana vai arī tiktu attīstīta rūpnieciskā zveja. Taču pašvaldībai pašai nav savu līdzekļu, lai molu pagarinātu. Tāpat kāda cita pašvaldība, ieguldot fonda dotos līdzekļus, varētu ieguldīt elektroenerģijas infrastruktūras izveidošanai, lai kāds uzņēmējs varētu attīstīt galdniecības pakalpojumus, jo viņam pašam pietrūkst 100 000 eiro, lai izveidotu elektroenerģijas pieslēgumu.

"Atbalstu šādā veidā saņemtu uzņēmēji, kuri sevi ir pierādījuši," pauda ministrs. Viesojoties visās Latvijas pašvaldībās, viņš secinājis, ka šādi projekti, kuriem nepieciešams finansiāls atbalsts infrastruktūrai, ir teju katrā no pašvaldībām.

Iniciatīva jau ir iesniegta Finanšu ministrijai, lai to izskatītu reizē ar ministriju pieprasījumiem nākamā gada valsts budžetā. Atbildību par fonda pārraudzību uzņemtos Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Ja iecere netiks atbalstīta, reģioniem nebūs iespēju attīstīties, uzskata ministrs.

2014-09-22

Ella Valtmane, LETA

 

Iet atpakaļ