No aprobežojumiem atbrīvo valsts un pašvaldību zemes

Saeimas deputāti ceturtdien trešajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās". Līdz ar izmaiņu stāšanos spēkā no iepriekš noteiktajiem aprobežojumiem tiks atbrīvotas zemes, kas valsts un pašvaldības īpašumā nonākušas valsts un pašvaldības funkciju īstenošanai.

Līdz šim regulējums paredzēja, ka zemi, kas uz valsts un pašvaldību vārda ierakstīta zemesgrāmatā, iespējams izmantot vienīgi valsts vai pašvaldību funkciju īstenošanai vai valsts un pašvaldību ēku (būvju) celtniecībai, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Tāpat līdzšinējais regulējums ļāva šo zemi iznomāt bez tiesībām būvēt ēku kā patstāvīgu īpašuma objektu vai izmantot kā publiskā partnera resursus saskaņā ar Publiskās un privātās partnerības likumu. Zemes izmantošanas ierobežojums bija noteikts uz pieciem gadiem pēc ierakstīšanas zemesgrāmatā. Norma, kas paredzēja attiecīgos aprobežojumus, līdz ar Saeimas pieņemtajiem grozījumiem no likuma izslēgta.

"Atbrīvojot šīs teritorijas no attiecīgajiem ierobežojumiem, pašvaldības varēs efektīvāk rīkoties ar saviem īpašumiem, jo esošie nosacījumi vairākās pašvaldībās radīja šķēršļus uzņēmējdarbības attīstībai un investoru piesaistei," norādījis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK).

Rīga, 21.jūn., LETA.

Iet atpakaļ