Tautsaimniecības komisiju vadīs Romāns Naudiņš

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti ceturtdien, 6.novembrī, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Romānu Naudiņu, kurš 12.Saeimā ievēlēts no nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”–„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” saraksta.

R.Naudiņš iepriekšējā valdībā bija vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. 11.Saeimā strādājis Tautsaimniecības un Publisko izdevumu un revīzijas komisijās. Tāpat R.Naudiņš iepriekšējā sasaukumā darbojies arī vairākās deputātu grupās sadarbībai ar citu valstu parlamentiem.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru deputāti šodien ievēlēja Ingmāru Līdaku (ZZS), savukārt par sekretāru – Edvardu Smiltēnu (VIENOTĪBA).

Tāpat komisijā strādās deputāti Inesis Boķis (VIENOTĪBA), Jānis Klaužs (ZZS), Armands Krauze (ZZS), Ilmārs Latkovskis (VL–TB/LNNK), Dainis Liepiņš (LRA), Aivars Meija (NSL), Artūrs Rubiks (SASKAŅA), Jānis Urbanovičs (SASKAŅA), Dzintars Zaķis (VIENOTĪBA) un Ivars Zariņš (SASKAŅA).

Tautsaimniecības komisija strādā ar uzņēmējdarbību, lauksaimniecību, vidi un reģionālo politiku saistītiem likumprojektiem. Komisijas pārziņā ir arī enerģētikas sektors, būvniecība, satiksme un transports, kā arī reģionālā ekonomiskā politika.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs.

Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās.

Saeimas Preses dienests

Iet atpakaļ