Valsts pārvaldes solidaritāte ar privāto sektoru ārkārtas situācijā

Kāda ir valsts pārvaldes solidaritāte ar privāto sektoru ārkārtas situācijā? Man šķiet, tikai līdzjūtības formā.
Uzskatu, ka uz ārkārtas situācijas laiku valsts pārvaldē bija jānosaka atalgojuma robeža 1000 eiro pēc nodokļu nomakas. Visiem. Deputātiem, tiesnešiem, ministriem, padomniekiem u.t.t.
Šādam lēmumam būtu ne tikai matemātiska vērtība...
 
Mana vēstule premjerministram pāgājušā nedēļā:
 
 
Ministru prezidentam
Arturam Krišjānim Kariņam
 
Godātais ministru prezidenta kungs!
 
     Šobrīd dzīvojam tādos apstākļos un laikā, kad visā pasaulē un īpaši mums pašiem Latvijā, vairāk kā jebkad ir jābūt vienotiem un savstarpēji atbalstošiem. Valdības un Saeimas pieņemtiem lēmumiem ir jābūt pārdomātiem un izsvērtiem, lai Latvijas sabiedrība būtu vienota pārvarot Covid-19 izraisīto pandēmiju un tās radītās ekonomiskās un sociālās sekas.
     Ņemot vērā MK noteikumu Nr.675 “Noteikumi par atbalsta sniegšanu nodokļu maksātājiem to darbības turpināšanai Covid-19 krīzes apstākļos” 6.pantu un izsludināto ārkārtas stāvokli valstī, aicinu izvērtēt iespēju valsts pārvaldē nodarbinātajiem noteikt izmaksātā mēneša atalgojuma griestus 1000 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas. Izmaksātā atalgojuma griesti būtu nosakāmi arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām. Ierobežojumi atalgojuma izmaksai tiktu noteikti uz laiku, kamēr valstī izsludināta ārkārtas situācija.
     Uzņēmējiem, kuri nonākuši grūtībās Covid-19 apstākļu dēļ, valsts piešķirtais atbalsts saskaņā ar MK noteikumiem Nr.675 ir no 330 līdz 1000 EUR par darbinieku dīkstāvē. Šobrīd nav arī zināms, cik ilgi tiks saglabāts ārkārtas stāvoklis valstī. Uzskatu, ka valsts pārvaldei un tās kapitālsabiedrībām ir jāsolidarizējas ar visu sabiedrību šajā visiem grūtajā laikā līdz ārkārtas stāvokļa atcelšanai. Atalgojuma griestu noteikšana 1000 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas deputātiem, ministriem, tiesnešiem, prokuroriem un citiem valsts pārvaldē nodarbinātajiem būtu godīgs un solidārs lēmums.
     Ja esam pieņēmuši lēmumu par maksimālo atbalsta summu 1000 eiro privātā sektorā nodarbinātajiem un uzskatām, ka ar šo summu ir pietiekami ikdienas izdevumiem, tad šo sarežģīto laiku visi kopā varētu pārdzīvot ar līdzvērtīgām iespējām un atalgojumu. Ietaupījums, ko valsts iegūtu no atalgojuma griestu ieviešanas būtu izmantojams tautsaimniecības atbalstam, lai pēc iespējas lielāks mazo un vidējo uzņēmēju, kā arī pašnodarbināto un citu īpaši cietušo jomu pārstāvji varētu saņemt pienācīgu valsts atbalstu.
     Šobrīd valsts aizņemas un veido parādus, kurus jāatmaksā būs ne tikai mums kā nodokļu maksātājiem, bet arī mūsu bērniem un mazbērniem. Summas ir milzīgas. Esmu pārliecināts, ka daļu no nepieciešamiem līdzekļiem mēs varam rast neaizņemoties. Tādēļ aicinu valsts pārvaldi solidarizēties un šajā sarežģītajā laikā būt vienotiem.
 
13. Saeimas deputāts,
Romāns Naudiņš

Iet atpakaļ