Aicina piešķirt valmieriešiem mazdārziņus

Autors: TB/LNNK Valmieras grupa.

18.februārī Valmieras domes deputāts Romāns Naudiņš iesniedzis deputāta pieprasījumu, lai aicinātu Uzņēmējdarbības un attīstības komitejas priekšsēdētāju Jāni Skrastiņu uz tuvāko komitejas sēdi uzaicināt Valmieras pilsētai pieguļošo navadu pārstāvjus un kopīgi lemt par iespējām piešķirt  valmieriešiem mazdārziņus.

„Esmu pārliecināts, ka gan Burtnieku novadā, gan Beverīnas un Kocēnu novadā ir pietiekami daudz brīvas zemes, lai to pielāgotu dārzeņu audzēšanai. Valmieriešu interese par sakņu dārziņiem ir un domājams tikai pieaugs. Lai arī tas ir „piliens jūrā” atbalstot Latvijas tautsaimniecību, tomēr katrs kilograms izaudzētu dārzeņu Latvijā aizvieto spāņu tomātus un poļu sīpolus, kurus nopērkot lielveikalos atbalstam ārvalstu zemniekus. Jāatceras, ka mūsu bagātība ir Latvijas zeme, kura līdz šim nav pietiekami izmantota,” saka R.Naudiņš.

Kā piemēru R.Naudiņš minēja Berlīnes apkaimi, kur pāris gadus atpakaļ braucot ar vilcienu no Drēzdenes viņš novēroja vairāku kilometru garumā iekoptus mazdārziņus.

„Ja jau berlīnieši savas brīvdienas un nedēļas nogales aktīvi pavada mazdārziņos, tad šāda iespēja būtu jādod arī valmieriešiem. Tas ne tikai dotu iespēju valmieriešiem patērēt pašu audzētos dārzeņus, bet arī liktu bērniem redzēt kā tiek iestādīta ābele un izaudzēts burkāns,” uzsver Valmieras domes deputāts Romāns Naudiņš.

Iet atpakaļ