Naudiņš lūdz izdarīt redakcionālas izmaiņas lēmumā par Matīšu šosejas rekonstrukciju un lūdz neatbalstīt Biznesa inkubatora ēkas būvniecību

Autors: TB/LNNK Valmieras grupa.

Izraksts no Valmieras domes 15.oktobra sēdes protokola 59.papildjautājums. Jaunas ēkas būvniecība biznesa inkubatora vajadzībām.

 

Godātie deputāti!

 

Lai arī iepriekšējā domes sēdē septembrī deputāti vienbalsīgi atbalstīja jaunas ēkas būvniecību Biznesa inkubatora vajadzībām, aicinu šo lēmumu pārskatīt un atteikties no konkrētā projekta. Šī brīža Valmieras budžets nevar atļauties uzsākt šāda veida projektu ņemot ilgtermiņa aizņēmumu ēkas būvniecības līdzfinansēšanai Eiropas Savienības struktūrfondu projekta ietvaros. Laikā, kad Valmieras pilsētā ir izveidojies brīvs nekustamā īpašuma fonds un tuvākajos gados tas tikai palielināsies, būtu bezatbildīgi un neloģiski būvēt jaunu ēku 2000 m2 platībā. Jāņem vērā, ka šī ēka nākotnē prasīs Valmieras budžetam arī papildus izdevumus- apsaimniekošanas un apkures maksu.

 

Būtu vērts arī ieklausīties Eiropas Komisijas misijas Latvijā šajā nedēļā pausto kritiku par Latvijas valsts bezatbildīgiem tēriņiem. Eiropas Komisijas pārstāvji norāda, ka Latvija turpina tērēt un aizņemties vairāk nekā tā spēj nopelnīt un var atļauties. Būtu daudz lietderīgāk un atbildīgāk atteikties no šī projekta un vairāk kā 1 miljonu Eiro Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu aicināt atbildīgajām valsts pārvaldes iestādēm novirzīt uzņēmējdarbības aktivitātēm, kas tieši un uzreiz rada jaunas darba vietas, stiprina Latvijas uzņēmumu konkurētspēju. Valmiera ar šādu soli varētu kalpot kā piemērs Latvijā tam, kā atbildīgi, profesionāli un tālredzīgi izmantot gan nodokļu maksātāju naudu, gan ES struktūrfondu finansējumu atbilstoši ekonomiskajai situācijai. Precizēšu, ka mana nostāja nav pret Biznesa inkubatora ideju kā tādu, bet gan pret jaunas ēkas būvniecību. Biznesa inkubatora operators jau strādā Valmierā un var turpināt strādāt nākamos gadus arī esošajās telpās vai arī piemeklējot jaunas.


* deputāti R.Naudiņa ierosinājumu neatbalstīja


58.papildjautājums. Matīšu šosejas rekonstrukcija.

 

Godātie deputāti!

 

Aicinu pievērst jūsu uzmanību sagatavotā jautājuma redakcijai, kas nav atbalstāma. Lūdzu izdarīt sekojošas redakcionālas izmaiņas: Pirmkārt, strīpot no teksta „citas kredītiestādes”, kas redakcionāli noteiktu aizņēmumu ņemt tikai Valsts kasē. Latvijas valstij ir jābeidz uzturēt Skandināvu komercbankas. Otrkārt, papildjautājumu papildināt ar nosacījumu, ka aizņēmums Valsts kasē ir izdarāms tikai Eiro valūtā. Šī brīža lata procentu likme ir trīs reizes augstāka kā Eiro likme. Izvēloties aizņēmumu Eiro valūtā pašvaldība varēs ietaupīt līdz pat 200 tūkstošiem latu projekta ietvaros.

 

* deputāti R.Naudiņa ierosinājumu neatbalstīja

Iet atpakaļ