Naudiņš uzaicina S.Vīzentāla fonda Izraēlas biroja vadītāju apmeklēt Okupācijas muzeju Rīgā

Autors: TB/LNNK birojs.

Valmieras domes deputāts Romāns Naudiņš ir nosūtījis aicinājumu Simona Vīzentāla fonda Izraēlas biroja vadītājam Efraimam Zurofam ierasties Rīgā, lai kopīgi apmeklētu Okupācijas muzeju un iepazītos ar Latvijas valsts vēsturi. Tas palīdzētu izprast E.Zurofam Latvijas Leģiona lomu Otrajā pasaules karā.

R.Naudiņš norāda: ”Ceru, ka E.Zurofs atsauksies aicinājumam apmeklēt Latviju. Iespējams, tas ļaus viņam nākotnē mainīt savu viedokli par latviešu karavīru lomu Otrajā pasaules karā un komunistiskā režīma nodarīto ļaunumu Austrumeiropai.”

 

Vēstules saturs

Labdien, Zurofa kungs!

 

Pirms dažām dienām iepazinos ar Jūsu pausto viedokli Lielbritānijas laikraksta „The Guardian” mājas lapā, kurā paužat nosodījumu un pārmetumu Latvijas nacionāli konservatīvajai partijai „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK par tās lojālo attieksmi pret Latvijas leģiona karavīriem, kas cīnījās vācu armijas rindās. Tā kā esmu šīs partijas biedrs, man ir nepieņemami, ja par manu partiju un Latvijas valsts vēsturi starptautiskos mēdijos tiek pausta izkropļota informācija. Vēl jo vairāk, latviešu tautas vēsture ir bijusi ne mazāk traģiska kā ebreju tautas vēsture Otrā pasaules kara laikā. Komunistiskais režīms Latvijā un citur Austrumeiropā simtiem tūkstošiem cilvēkiem ir iznīcinājis to ģimenes, bērni tika atrauti no vecākiem, tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, tai skaitā ebreju, krievu, poļu un citu tautību cilvēki izvesti uz Krievijas ziemeļiem, Sibīriju. Otrā pasaules kara sākumā komunistiskā režīma gaļasmašīna spīdzināja un nošāva cilvēkus Rīgas pagrabos. Šajā Latvijas tautai mežonīgajā laikā arī izveidojās Latviešu leģions, kas cīnījās vācu armijas uniformās, lai padzītu komunistus no mūsu zemes. Kas gan cits atlika Latvijas dēliem, ja viņu ģimenes komunistiskā terora rezultātā tika iznīcinātas?

Šajā sakarā es vēlos Jūs personīgi uzaicināt apmeklēt Latviju, lai iepazītos ar mūsu zemi un Latviešu leģiona lomu Otrā pasaules kara laikā. Jūsu vizītes laikā Latvijā kopīgi varēsim apmeklēt Okupācijas muzeju Rīgā, kurā detalizēti un objektīvi atspoguļoti traģiskie 20. gadsimta vēstures notikumi.

Jums noteikti būtu interesanti apmeklēt arī šogad atjaunoto Rīgas Sinagogu, kurai 2008. gadā tika sniegts Latvijas valsts un Eiropas Savienības struktūrfondu finansiālais atbalsts kopumā par 1,2 miljoniem eiro. Būdams Latvijas Ministru kabineta Īpašu uzdevumu ministra ES finanšu līdzekļu pārvaldes lietās parlamentārais sekretārs, es 2008.gadā personīgi iepazinos ar rekonstrukcijas darbiem Rīgas Sinagogā, kurā Latvijas amatnieki un meistari izgatavoja sarežģītas stikla vitrāžas, iekštelpu kolonnas un sienu apgleznojumus.  

Ļoti ceru, ka pieņemsiet manu uzaicinājumu apmeklēt Latviju. Tas ļautu Jums nākotnē pārskatīt savu viedokli par mūsu zemi un tautu, un objektīvi izvērtēt Latvijas valsts traģēdiju Otrā pasaules kara laikā. Svarīgi, lai Jūs ar saviem viedokļiem un komentāriem starptautiskajos mēdijos nākotnē neaizskartu Latvijas iedzīvotāju sirdis. Cienīsim viens otru!

 

Ar sveicieniem no Latvijas,

Valmieras domes deputāts

Romāns Naudiņš

 

Valmierā,

2009.gada 2.oktobrī

Iet atpakaļ