Romāns Naudiņš aicina Valmieras domes deputātus domāt saimnieciski un atbildīgi

Autors: TB/LNNK Valmieras grupa.

Izraksts no Valmieras domes sēdes protokola 28.01.2010.

Jautājums Nr.1 Par Valmieras Profesionālās izglītības kompetences centra attīstības un investīciju stratēģiju 2010.-2015.gadam.

Deputāta Romāna Naudiņa debašu uzruna.

Godātie deputāti!


Esmu rūpīgi iepazinies ar darba grupas izstrādāto Valmieras Profesionālās izglītības kompetences centra attīstības un investīciju stratēģiju 2010.-2015.gadam. Paldies darba grupai, kas ieguldījusi apjomīgu darbu un laiku sagatavojot šo ziņojumu. Ziņojums tiešām izstrādāts detalizēts un saprotams. Uzklausot šīs dienas darba grupas locekļu viedokļus, deputātu teikto, man ar nožēlu nākas secināt, ka joprojām nespējam domāt saimnieciski atbildīgi un stratēģiski pareizi.

 

Darba grupas ziņojumā galvenais uzsvars ir likts uz jaunas ēkas celtniecību kompetences centra vajadzībām. Kopējās projekta izmaksas ir gandrīz 4 miljoni lati. Uzskatu, ka jaunas ēkas būvniecība šī brīža tautsaimniecības apstākļos ir nepieņemama. Zinot, ka gāzes tarifi nākamajā gadā tiks paaugstināti par 30% un energoresursi tikai sadārdzināsies, būvēt jaunu ēku un vecās atstāt neizmantotas var salīdzināt ar „Trekno gadu” izvirtībām. Latvijā šobrīd plosās milzīgs bezdarbs, cilvēki pamet Latviju ar visiem bērniem, bet mēs tikai būvējam un tērējam bezatbildīgi investējot nepareizā virzienā. Ja tā turpināsies, tad kurš mācīsies mūsu greznajās, miljoniem vērtajās skolās? Neaizmirsīsim, ka tuvākajā nākotnē Valmieras pilsētas nekustamo īpašu fondam klāt nāks jaunā sākumskolas būve un Biznesa inkubators, kas papildus prasīs vairākus tūkstošus latus mēnesī ēku apsaimniekošanai. Šobrīd vajadzētu maksimāli koncentrēti izvērtēt visas iespējas kompetences centru veidot uz esoša Valmieras pilsētas nekustamā īpašuma fonda bāzes. Valmierā ir pietiekami daudz ēku, kurās varētu šāds centrs veidoties.


Godātie deputāti, es aicinu vēlreiz lemt atbildīgi un saimnieciski. Jaunu ēku būvēt ir nelietderīgi. Tas prasīs Valmieras nodokļu maksātājiem kārtējos izdevumus jauno ēku apsaimniekojot. Labāk būvniecībai paredzēto naudu ir ieguldīt kompetences centra modernizācijā- iegādājoties jaunas un mūsdienīgas iekārtas, tehnoloģijas un maksimāli finanšu līdzekļus novirzīt skolnieku zināšanu un prasmju piepildīšanai. Aicinu deputātus šodien ar savu lēmumu atbalstīt kompetences centra izveidi, bet neatbalstīt jaunas ēkas būvniecību.

Iet atpakaļ