Romāns Naudiņš atbalsta Valmieras budžetu 2011.gadam.Iebilst saules bateriju projektam.

Autors: TB/LNNK Valmieras grupa.

Vakar, 17.februārī, Valmieras domes deputāti apstiprināja 2011.gada Valmieras domes budžetu.

Uzstājoties debatēs, deputāts Romāns Naudiņš (Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK) pateicās pašvaldības darbiniekiem par ieguldīto darbu budžeta sagatavošanā. Naudiņš atzīmēja, ka šī gada budžetā iezīmējas kreatīvāka pieeja daudzu jautājumu risināšanai. Kā piemēru Naudiņš minēja sabiedriskā transporta kompensācijas vairākām iedzīvotāju grupām, kas no budžeta neprasīs lielākus izdevumus, bet gan tiks panākts uz pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvara.

„Sabiedriskā transporta kompensācijas pensionāriem, skolniekiem un studentiem piemērojot 50% atlaidi mēnešbiļetēm ir vērā ņemams pasākums. Savukārt tūrisma pasākumi iegūs jaunu elpu, jo piešķirtā budžeta nauda aktivitātēm tūristu skaitu 2011.gadā kā minimums dubultos. Īpaši tranzīta tūristu skaitam vajadzētu pieaugt būtiski. Svarīgi, lai šie pasākumi tiek veikti mērķtiecīgi un precīzi. Kā viens no pasākumiem būtu sveicienu baneru (plakātu) izvietošana igauņu un angļu valodās uz apvedceļiem pie Valmieras, kas uzrunās tranzīttūristus apmeklēt mūsu pilsētu”, atzīmē deputāts Naudiņš.

2010.gadā Romāna Naudiņa veiktais pētījums uzrāda, ka Valmieras pilsētu pa apvedceļiem vienā un otrā virzienā apbrauc ap 1300 vieglo automašīnu ar ārvalstu numura zīmēm. Šīs automašīnas neiebrauc Valmierā, bet gan dodas virzienā uz Rīgu vai Tartu. 91% automašīnu ir ar Igaunijas valsts numura zīmēm. Ja no šī skaita 20% automašīnu varētu nepalaist garām un uzņemt Valmierā kā ciemiņus, tad tas dotu varbūt ne lielu, bet vērā ņemamu pienesumu pilsētas uzņēmējiem, kas nodarbojas ar sabiedrisko ēdināšanu, tirdzniecību un viesnīcu biznesu. 20% tranzīta plūsmas būtu 260 automašīnas. Ja katra automašīna Valmierā pirktu pakalpojumu par vidēji 35 latiem, tad ikdienu tas sastādītu 9100 LVL. Mēnesī jau 273 000 LVL. Tas nozīmē jaunas darba vietas un nodokļi pilsētai.   

Kritiski Naudiņš vērtēja 92 760 LVL Valmieras pilsētas aizņēmuma ņemšanu saules bateriju projektam Purva ielas 13 daudzdzīvokļu namam, kas ietverts 2011.gada pilsētas budžetā. Savos izteikumos deputāts Romāns Naudiņš bija ass un norādīja uz spēcīgo saules bateriju „šeptmaņu” lobiju visā Latvijā, kas strādā savu kabatu interesēs, nevis uz ekonomiski balstītiem aprēķiniem.

„Šo projektu es neatbalstīju jau pašos pirmsākumos un neatbalstu arī šobrīd. Privātpersonu mājsaimniecības uzstādot saules baterijas meklē izdevīgāko risinājumu, bet pašvaldības un valsts šajos „nano” projektos tiek padarītas par slaucamām govīm un ķīlniekiem nākotnē. Tie, kas rūpīgi pētījuši saules bateriju patreizējās tehnoloģijas un izprot Latvijas klimatu, saprot par ko iet runa”, teica R.Naudiņš.

Iet atpakaļ