Romāns Naudiņš iebilst pret zemo maksu par politiskās aģitācijas telts izvietošanu Valmieras centra zonā

Autors: TB/LNNK Valmieras grupa.

Valmieras domes Finanšu komiteju sēdē deputāti noteica, ka maksa par politiskās aģitācijas telts izvietošanu Valmieras centra zonā būs 2 LVL par vienu m2. Šādu zemes nomas priekšlikumu neatbalstīja deputāts Romāns Naudiņš (Visu Latvijai!-TB/LNNK). 

„Man nav pieņemami, ka maksa par politiskās aģitācijas telti tiek noteikta tik zema. Ja partijas televīzijā par vienu 30 sekunžu video aģitācijas materiālu maksā vismaz tūkstoti latus, tad samaksāt par telts vietu 500 LVL Valmieras budžetā oligarhu partijām nebūtu problēma,” saka deputāts Naudiņš.

Deputāts R.Naudiņš komiteju sēdē lūdza atsevišķu balsojumu, lai noteiktu, ka vienas dienas telts izvietošanas maksa Valmieras pilsētā būtu 500 LVL jeb 40 LVL par kvadrātmetru zemes. Deputāti šo priekšlikumu neatbalstīja.

Kā nākamais jautājums komiteju sēdē tika izskatīts partiju apvienības „Par Labu Latviju” (Tautas partija-LPP/LC) iesniegums par priekšvēlēšanu aģitāciju Valmieras pilsētā un telšu izvietošanu. Deputāti atbalstīja telšu, stendu, galdu un citu aģitācijas materiālu izvietošanu Valmieras pilsētā. Lēmumu neatbalstīja deputāts Romāns Naudiņš, kas kritiski izteicās par pārlieku zemas nomas maksas iekasēšanu no politiskajām partijām.

„Nevaru atbalstīt šādus lēmumus. Saskaņā ar noteikumiem par zemes nomas maksu partijas maksās grašus. Šādas pazeminātas zemes nomas maksas ir administratīvā resursa izmantošana un savējo atbalstīšana. Šajā gadījumā Valmieras Tautas partija atbalsta LPP intereses. Mani pārsteidz, ka lēmumu par pazeminātu zemes nomas maksu atbalstīja arī partijas Jaunais Laiks deputāti. Kārtējo reizi var pārliecināties, ka pareizā brīdī neprotam iekasēt būtiskus naudas līdzekļus par Valmieras pilsētas infrastruktūras izmantošanu,” saka Romāns Naudiņš.

Pieņemot, ka standarta priekšvēlēšanu aģitācijas teltis ir 3 x 3 metri, tad maksa par telts izvietošanu pilsētas centrā būs 18 LVL.

Iet atpakaļ