Romāns Naudiņš lūdz publiskot Valmieras domes deputātu ārvalstu komandējumus un to izmaksas

Autors: TB/LNNK Valmieras grupa.

Valmieras domes deputāts Romāns Naudiņš (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”/ Tēvzemei un Brīvībai/LNNK) ir iesniedzis Valmieras domei priekšlikumu par deputātu ārvalstu komandējumu publiskošanu.

Savā iesniegumā domes deputātiem R.Naudiņš norāda: “Lūdzu Valmieras pilsētas pašvaldības deputātus lemt par Valmieras domes deputātu ārvalstu dienesta komandējumu publiskošanu Valmieras pilsētas interneta portālā www.valmiera.lv. Ārvalstu komandējumu publiskošanai lūdzu izveidot interneta portālā www.valmiera.lv atsevišķu sadaļu „Deputātu komandējumi”, kurā tiktu norādīta informācija par komandējuma mērķa valsti, deputāta vārds un uzvārds, īss apraksts par komandējuma mērķi, komandējuma laika posms un tā izmaksas. Deputātu komandējumus lūdzu publiskot gadījumos, ja komandējuma izmaksas tiek daļēji vai pilnībā segtas no Valmieras budžeta līdzekļiem. Komandējumu publiskošanu lūdzu noteikt ar atpakaļejošu spēku no 2011.gada 1.janvāra.”

„Publiskojot pašvaldības deputātu ārvalstu komandējumus, valmieriešiem būtu iespēja iepazīties ar komandējumu izmaksām, uzstādītajiem mērķiem un to sasniegtajiem rezultātiem. Tas ļautu arī izvairīties no pārpratumiem. Piemēram, šī gada marta sākumā publiskajā telpā izskanējusī informācija par Valmieras domes divu deputātu lidojumu uz Berlīni Biznesa klasē. Apstiprinu, ka 2.martā lidoju uz Berlīni Ekonomiskajā klasē un komandējuma izmaksas sedza mans uzņēmums. Ja sabiedrībai būtu pieejama publiska informācija par dienesta komandējumiem, tad nākotnē netiktu jaukti deputātu privāti un Valmieras pašvaldības apmaksāti komandējumi. Tajā pašā laikā atzinīgi vērtēju sabiedrisko aktivitāti, kas komentē deputātu ikdienu. Arī šajā gadījumā divu deputātu lidojums 2.martā uz Berlīni liek pamatus nākotnē padarīt caurspīdīgu un sabiedrībai saprotamu deputātu komandējumu atspoguļojumu. Ceru, ka Valmieras domes deputāti manu ierosinājumu publiskot ārvalstu komandējumu mērķus un izmaksas atbalstīs,” norāda R.Naudiņš.

Iet atpakaļ