Romāns Naudiņš: Meža dienas Kārķos ir brīnišķīga tradīcija

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš 30.aprīlī piedalījās 11. Meža dienu atklāšanas pasākumā un tās ietvaros organizētajā talkā Kārķos.

Ikgadējās Meža dienas Valkas novada Kārķu pagastā notika jau 11. reizi. Kā parasti, tās bija kupli apmeklētas. Šoreiz reģistrācijas lapā tika fiksēti gandrīz četrarpus simts dalībnieku. Talkā piedalījās arī kaimiņu pagastu talcinieki no Naukšēnu un Burtnieku novadiem.

Talkošana Kārķu pagastā vienlaicīgi notika vairāk nekā 10 vietās. Starp interesantākajiem darba objektiem bija Kukaiņu viesnīcas būve Lustiņdruvā, kuras tapšanā piedalījās viens no Latvijā zinošākajiem kukaiņu pētniekiem jeb entomologiem - profesors Voldemārs Spuņģis, vides pētnieks un žurnālists Māris Olte, ministrs Romāns Naudiņš un pulks ar čaklajiem Kārķu pagasta bērniem.

Visas dienas garumā Kārķos Latvijas Amatniecības kameras priekšsēdētāja Viļņa Kazāka un studentu vadībā darbojās Zaļā koka darbnīca. Ikviens talkotājs bija aicināts ņemt līdzi paša vai kāda meistara izgatavotu beņķīti, lai piedalītos Beņķīšu izstādē. Pasākuma ietvaros notika arī 3. Koka auto sacensības, loku šaušana, ēnu teātris un daudzas citas interesantas aktivitātes.

Romāns Naudiņš uzsvēra: „Meža dienas Kārķos ir lielisks pasākums. Tā ir iespēja visiem kopīgi ražīgi pastrādāt, sakopt apkārtējo vidi un vienlaikus arī aktīvi atpūsties, ko jaunu uzzināt un iemācīties. Novēlu pagasta pārvaldei turpināt šo brīnišķīgo tradīciju, pulcējot arvien lielāku talkotāju pulku.”

 

Iet atpakaļ