Romāns Naudiņš neatbalsta Valmieras domes budžeta projektu 2010.gadam

Autors: TB/LNNK Valmieras grupa.

Izraksts no Valmieras domes Finanšu komitejas sēdes 18.02.2010

Deputāta Romāna Naudiņa debašu uzruna par Valmieras domes budžeta projektu 2010.gadam

 

Godātie deputāti!

 

Esmu iepazinies ar sagatavoto budžetu 2010.gadam. Vēlos izteikt lielu paldies domes izpilddirektoram un darbiniekiem par paveikto darbu. Šis noteikti ir bijis Valmieras smagākais un sarežģītākais budžets kopš neatkarības atjaunošanas. Naudas trūkums, pēdējo mēnešu budžeta neizpilde par 33% un neziņa par nākotni darbu padarīja vēl sarežģītāku. Tajā pašā laikā deputātu individuālās vēlmes un priekšlikumi budžeta sadalei bijuši ambiciozi. Apzinoties Valmieras domes sarežģīto finansiālo stāvokli, apvienība „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK budžeta veidošanā ir bijusi konstruktīva un aicina maksimāli esošos līdzekļus virzīt sociālajam budžetam. Tas nozīmē, cilvēkam. Mūsu vienīgais lūgums ārpus sociālā budžeta ir bijis nodrošināt 18.novembra Valsts svētkos pensijas vecuma cilvēkiem sabiedrisko transportu izmantot bez maksas. Diemžēl šobrīd šāds priekšlikums budžetā nav ietverts un atbalstīts.

Tajā pašā laikā budžetā ir paredzēti vairāki desmiti tūkstoši lati sabiedrisko organizāciju atbalstam un desmiti tūkstoši citiem pasākumiem, kas kopā sastāda jau simtiem tūkstošus latus. Piemēram, basketbola klubam Valmiera piešķirti 65 tūkstoši lati. Budžetā ir redzams, ka lielākā daļa no atbalstītajiem pasākumiem ir ar politisku piegaršu. Nedomāju, ka šobrīd daļai no deputātiem vajadzētu spodrināt savus politiskos uzplečus un bezatbildīgi pieprasīt budžetā savu tiesu. Tas nav valstiski un cilvēcīgi šajos ekonomiskajos apstākļos.

Godātie deputāti, esmu jau vienā no iepriekšējām domes sēdēm iepazīstinājis jūs īsumā ar saviem priekšlikumiem, kādā virzienā būtu jāiegulda pašvaldības līdzekļi, lai mūsu pilsētā veidotos jaunas darba vietas ilgtermiņā un ārvalstu uzņēmumiem mēs kļūtu saredzami. Neviens uzņēmums pie mums neskries, ja mēs paši to neuzrunāsim un nepiedāvāsim tam izdevīgus nosacījumus. Diemžēl arī šie mani priekšlikumi nav sadzirdēti.

Apvienība „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK nevar atbalstīt šādu budžeta projektu. Tas ir sociāli netaisnīgs, politizēts un dzīvot nespējīgs. Šāda budžeta vairākkārtēji grozījumi nākotnē ir neizbēgami.   

Iet atpakaļ