Romāns Naudiņš par 2009. un 2010.gadu

Autors: Laikraksts "Liesma".

- Kāds Jūsu vērtējumā bijis 2009.gads Valmierā?
Pārmaiņas šogad, savelkot jostas, ir skārušas ikkatru. Vieniem melno ikru vietā turpmāk uz sviestmaizes būs jāliek sarkanie, citam biezputru vārot nesanāks pievienot pat pienu, bet vēl kādam ar asarām acīs jāpamet dzimtene, lai izdzīvotu. 31.decembra vakarā pacelt dzirkstoša vīna glāzi ar gandarījumu sirdī noteikti nevarēšu.

 

- Kādi ir nozīmīgākie paveiktie darbi pilsētā šogad, Jūsuprāt? Kas būs Jūsu prioritātes darbā pašvaldības domē nākamgad?
Eiropas Savienības struktūrfondu palīdzība ūdenssaimniecības sakārtošanai Valmierā noteikti ir šī gada svarīgākais projekts, kas ļauj valmieriešiem saņemt tīru un kvalitatīvu ūdeni. Taču kopumā saimnieciskā situācija Valmierā man nerada paveiktu darbu sajūtu un lietderīgu nodokļu maksātāju naudas izmantošanu. Skaisti ceļi, milzīga pamatskolas jaunceltne un biznesa inkubatora projekts nevar būt atskaites punkts. Atskaites punkts ir cilvēks. Viņa labklājība, ticība un vēlme šeit dzīvot. Rīgas virzienā izstieptās rokas delnā zelta dālderi neviens vairs neliks. Tie laiki ir beigušies. Saimniekot un piepildīt Valmieras kasi būs jāmāk pašiem. Tamdēļ nākamgad svarīgi būs piekopt cienīgu politiku uzrunājot Rīgas kungus, kas likumdošanā reģioniem varētu paredzēt lielākas pilnvaras lemt par nodokļu politiku un saimniecisko dzīvi.

- Jūsu novēlējums valmieriešiem 2010.gadā!
Nākamais gads būs pārbaudījums mums visiem. Ja spēsim būt stipri savās ģimenēs, tad ne Skandināvu banku alkatība, ne “trekno runču” politika nespēs lauzt latvju sīkstumu un vēlmi dzīvot savā tēvzemē. Lai katru cilvēku, katru ģimeni Jaunajā gadā piepilda sirds mīlestība.

Iet atpakaļ