Romāns Naudiņš par aktuālāko Valmieras pašvaldības domes sēdē 16.jūnijā

Autors: Romāns Naudiņš.

Domes sēde iesākās ar jautājumu izskatīšanu, kas tika apspriesti nedēļu iepriekš komiteju sēdēs. Par aktuālākajiem jautājumiem no Finanšu un Uzņēmējdarbības komiteju sēdēm jau iepriekš biju rakstījis. Deputātu lēmumi palika bez būtiskām izmaiņām. Nāca klāt vairāki papildjautājumi. Deputāti uz sēdi bija ieradušies gandrīz pilnā sastāvā. Nepiedalījās deputāts Ivo Lakučs.

Tātad par aktuālāko:

1.Atbalstīju lēmumu nodot nekustamo īpašumu Garā ielā 10 (bijusī tehniķu stacija) bezatlīdzības lietošanā vairākām sabiedriskā labuma organizācijām. Lietošanā tika nodota ēka ar kopējo platību 594,5 m2. Ēkā darbosies organizācijas, kas pārstāv invalīdu intereses, Sarkano Krustu u.c.

2.Atbalstīju lēmumu neatļaut pie Vidzemes augstskolas Cēsu ielā tirgot izlejamo alu. Valmierieši noteikti jau būs pamanījuši, ka starp veikalu RIMI un Vidzemes augstskolu ir iespējams iegādāties atspirdzinošus dzērienus un kafiju. Debašu laikā rosināju izveidot vienotu Valmieras pilsētas konceptu āra tirdzniecībai, lai vizuāli šo vietu noformējums būtu acij tīkams un iekļautos pilsētas kopējā tēlā. Šādas tirdzniecības vietas pilsētā vajadzētu izveidot pašvaldībai un nodot apsaimniekošanā uzņēmējiem, kas nodarbotos ar tirdzniecību vasarā. Šādu ideju biju rosinājis jau 2009.gada rudenī. Toreiz mans priekšlikums bija izveidot pārvietojamus koka konstrukciju namiņus, kas Ziemassvētku laikā nodarbotos ar karstvīna un piparkūku tirdzniecību. Proti, vēlējos Vācijas Ziemassvētku tirdziņu atmosfēru veidot arī Valmierā. Diemžēl deputātiem toreiz šāda ideja nelikās vērā ņemama.  

3.Valmieras pašvaldība pieņēma dāvinājumu 230 dāvanu kartes elektrības norēķiniem no Latvijas Pašvaldību savienības. Latvijas Pašvaldību savienības dāvinātās elektrības norēķinu kartes varēs saņemt no 1.jūlija. Vienas kartes vērtība ir 37,15 Lati.

4.Pieņēmām lēmumu atbalstīt peldētāju Uvi Kalniņu ar 700 latiem. Finansējums nepieciešams dalībai starptautiskās sacensībās, kas dos iespēju izpildīt Olimpisko normatīvu. Lai Uvim veicas un cerēsim uz nākamo valmierieti, kas pieteiks sevi Olimpiskajās spēlēs.

5.Lēmām par nekustamā īpašuma nodokļa 25% apmērā samazināšanu viesnīcai „Naktsmājas”. Atzīmēšu, ka viesnīca „Naktsmājas” pirms dažiem gadiem tika nopirkta „Vidzemes Olimpiskā centra” vajadzībām no „Valmieras piena” par vairāk kā vienu miljonu latiem. Gan viesnīcas iegādes brīdī, gan arī šobrīd esmu palicis pie viedokļa, ka viesnīcas cena bija pārāk augsta un lēmums par tās iegādi bija visnotaļ dīvains.

6.Lēmām par Kārļa Baumaņa ielas 6a ēkas (sabiedriskā tualete) iznomāšanu SIA „Liepkalni”, kas ēku pamatīgi rekonstruēs savām uzņēmējdarbības vajadzībām. Atzīmēšu, ka ēka sabiedriskās tualetes funkciju turpinās pildīt. Ēka tiks rekonstruēta izbūvējot trīs stāvu celtni. Lai veicas nacionālam uzņēmējam un izdodas visas ieceres.

7. No 18.jūlija līdz 7.augustam Valmieras mērs I.Boķis dosies atvaļinājumā. Viņa vietu aizstās vicemērs Vaira Dundure.

Sēdes noslēgumā izteicu mutisku pateicību tiem Valmieras domes darbiniekiem, kas regulāri brīvdienās ārpus sava darba laika sociālajā tīklā Twitter atspoguļo Valmieras pilsētas aktualitātes. Biju pozitīvi pārsteigts, ka septiņos no rīta brīvdienās parādās ziņas Twitterī par Valmieras pilsētā notiekošo, izklaides iespējām un pasākumiem.

 

 

Iet atpakaļ