Valmieras atbrīvošanai veltīts piemiņas pasākums

Autors: TB/LNNK Valmieras birojs.

Par godu Valmieras atbrīvošanai 1919.gadā š.g. 26.maijā tiek rīkots piemiņas pasākums Valmierā, pie Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas akmens, Leona Paegles ielā 1.

Pasākuma sākums plkst. 17.00

26.maijs ir nozīmīga diena ne tikai Valmieras pilsētai, kad Igaunijas armija atbrīvoja pilsētu no lieliniekiem, bet arī visai Latvijai. Jo tieši tobrīd aizsākās varonīgās Cēsu Skolnieku rotas dibināšana, kuras nozīme izšķirošajās Latvijas Brīvības cīņās Cēsu pusē ir nenovērtējama. Latviešu un igauņu uzvara Cēsu kaujā izšķīra Latvijas un visas Baltijas likteni, neļaujot piepildīties vācu nodomam – iznīcināt Latviju un Igauniju.

Cēsu kauju dienās latviešu tauta pārliecinoši parādīja savu nacionālo pašapziņu, kad par savas tautas un zemes brīvestību cīnījās katrs latvju vīrs – no jauna zēna līdz sirmgalvim. Skolas puiku patriotisms un varonīgā ziedošanās Tēvzemei joprojām ir stūrakmens mūsu brīvvalstij, kas tika ielikts 1919.gada 26.maijā Valmierā.

 

Ar piemiņas brīdi, ziedu nolikšanu, dziesmām un uzrunām godināsim Valmieras atbrīvotājus un savus varonīgos tautas brāļus.

Pasākumā piedalīsies –

Skolu pārstāvji: igauņu Skolēnu rotas mantinieki - Vīlandes ģimnāzijas pārstāvji, Cēsu pulka brīvprātīgās Skolēnu rotas piemiņas karoga glabātāji - Stalbes vidusskolas pārstāvji,

Cēsu Valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji;

Nacionālo karavīru biedrība un Latvijas Aizsargu organizācija;

Rekrutēšanas un jaunsardzes centra vadītājs majors Druvis Kleins.

Militārās tuvcīņas un vēstures apvienības "Tēvijas sargi" vadītājs Jānis Sils.

Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas mācītājs Ivo Šmits;

Valmieras teātra pārstāvji, izrādes „Latviešu laiks” dziedošie aktieri un komponists Emīls Zilberts;

Valmieras domes deputāts Romāns Naudiņš.

Dziesmas palīdzēs skandēt organizācijas „Visu Latvijai!” jaunieši un vīru kopas Vilki dalībnieki.

Iet atpakaļ