Aizvadītās nedēļas nogalē valsti pāršalca baumas par Swedbank stabilitāti

Autors: Jānis Lasmanis.

Rīta avīzes Latvijai ‘’NEATKARĪGĀ’’ žurnālists Jānis Lasmanis 2011.gada 13.decembrī jautā Saeimas deputātam no Nacionālās apvienības ‘’Visu Latvijai’’, TB/LNNK, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas biedram Romānam NAUDIŅAM :

Aizvadītās nedēļas nogalē valsti pāršalca baumas par Swedbank stabilitāti. Cilvēki panikā no bankas bankomātiem izņēma vairāk nekā 24 miljonus latu. Kam bija izdevīgi, un ko būtu nepieciešams darīt, lai šādas situācijas atkārtotos pēc iespējas retāk?

R.Naudiņš :  „Nedēļas nogalē biju Vācijā, un pat tur mani sasniedza ziņas par ažiotāžu ap Swedbank. No paša sākuma bija skaidrs, ka tās ir tikai baumas. Domāju, ka šādi izpaudās komercbanku kari. Pēc Latvijas Krājbankas kraha komercbankas ir ieinteresētas iegūt no Krājbankas aizgājušos klientus, un Swedbank ieguva vērā ņemamu daļu no šī pīrāga. Bija attiecīgais brīdis, kad to darīt, jo cilvēkiem svaigā atmiņā Krājbankas  krahs, un negodīgi cilvēki to izmantoja. Parasti ažiotāžu rada brīvdienās, kad komunikācijas caur masu saziņas līdzekļiem ir ierobežotas. Bet man liekas, ka mūsu drošības dienesti ir nepietiekami nodrošināti, lai varētu efektīvi cīnīties ar šādiem baumotājiem. Specdienestos ir jābūt cilvēkiem, kas ir kompetenti finanšu jautājumos un saņem pienācīgu atalgojumu. Ieročiem starpvalstu karos ir krietni mazāka loma nekā aizvadītajā gadsimtā. Galvenais ierocis tagad ir finanses, ar kurām var sagraut ekonomiku. Dienestiem ir jāprasa, kas viņiem nepieciešams, lai varētu veiksmīgi cīnīties pret baumu izplatītājiem. Šķiet, ka viņi dzīvo pieticīgi un negrib teikt, kā viņiem trūkst.”

Iet atpakaļ