Katru Alūksnes vidusskolas mācību klasi rotās valsts karogs

Frakcijas „Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” 11. Saeimas deputāts uzņēmējs Romāns Naudiņš Alūksnes novada vidusskolai 75 gadu jubilejā dāvināja karodziņus, ko piestiprināt klašu telpās pie sienas

Aivita Lizdika, laikraksts “Malienas Ziņas”

Alūksnes novada vidusskolā katrā klašu telpā pie sienas novietots neliels Latvijas karodziņš. Tos skolas 75. jubilejā dāvinājis frakcijas „Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” 11. Saeimas deputāts uzņēmējs Romāns Naudiņš. Pagājušajā piektdienā R. Naudiņš atkal apmeklēja Alūksnes novada vidusskolu, lai jauniešus iepazīstinātu ar savu dzīves gājumu, pastāstītu to, kā viņš no vienkārša puiša kļuvis par uzņēmēju.

“Karodziņi pie sienas jūsu skolā lai kalpo kā simbols tam, ka lauku skolām jāpastāv, tam, ka dzīve nenorit tikai Rīgā. Šodien pie jums ar lekciju par savu pieredzi uzņēmējdarbībā esmu tādēļ, lai lauztu stereotipu, ka par veiksmīgu biznesmeni iespējams kļūt tikai turīgu vecāku bērnam. Es nebūt tāds nebiju, jo mamma mūs ar māsu audzināja viena. Visu, ko dzīvē esmu sasniedzis, esmu izdarījis saviem spēkiem, sākot jau no 15 gadu vecuma,” uzrunājot jauniešus Alūksnes novada vidusskolā, teica Romāns Naudiņš.

R. Naudiņš savu biznesu sācis ar čiekuriem. Čiekuriem, kuri neko nemaksā, visparastākajiem egļu, priežu un lapegļu kokos augošiem čiekuriem. Viņš tos iemācījās pacelt no zemes un mākslinieciski salikt aplī, izveidojot Adventa laika vainagu. Tad, vēl pusaudzis būdams, sēdies autobusā un vedis uz Vāciju pārdot, bet atpakaļ “kūlies ar stopiem”, jo nekāda lielā nauda jau sākumā netikusi ietirgota. Daudzi Romāna iecerei ar čiekura palīdzību kļūt par uzņēmēju neticēja, saukāja par čiekurpuiku un savādāk, bet viņš – ticēja. Paralēli tam visam, viņš arī bija nolēmis kļūt par policistu, jo mācības Policijas akadēmijā tolaik bija pilnīgi par brīvu. Tā arī viss sācies – no čiekura. Tagad Romāns Naudiņš ir ieguvis labu izglītību, ir SIA „Baltijas floristika” īpašnieks, dod darbu citiem un Adventa vainagus ik gadu Ziemassvētku laikā eksportē uz Vāciju. Romāns ir Valmieras puisis, kurš tur nodibinājis arī ģimeni, jo uz Rīgu pārcelties viņš nevēlas. Viņš sevi kā uzņēmējs, dēls, vīrs un tēvs, kaut bijusi iespēja redzēt pasauli un dzīvei izvēlēties arī citu vietu, ir atradis tepat. Viņa pārliecība ir - latvietim jābūt Latvijā.

Apmēram stundu garo stāstījumu uzņēmējs beidz ar aicinājumu jauniešiem - sākt ar ideju, nospraust sev mērķi un neatlaidīgi iet uz to. Ne vārda par darbu Saeimā, ne pārskatu, ne deputāta nākotnes solījumu. Tikai pēc tikšanās ar skolēniem viņš atbild arī uz žurnālistu jautājumiem par ikdienu Saeimā, par to, kā viņš redz uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, par to, kādas aktualitātes pārrunājis, tiekoties arī ar Alūksnes un Apes novada vadību.

Iet atpakaļ