Latvijas ekonomikas ekspertiem ir jānolaižas uz zemes

Lasot Latvijas ekonomikas ekspertu spriedelējumus par Latvijas tautsaimniecības attīstību, balstoties uz “kosmiskām” inovācijām un nanotehnoloģijām, vēlos atgādināt, ka jebkuras ekonomikas starta šāvienā ir elementāras lietas. Lai nākotnē radītu produktus ar augstu pievienoto vērtību, jāsāk ar veselīgu mazā un vidējā ražošanas biznesa attīstību.

Pirmkārt, Latvijas valstij (Ekonomikas ministrijai) vajadzētu sabiedrībai darīt zināmu to preču klāstu, ko importējam. Mājsaimniecību ikdienas patēriņa preces. Pārtika, saimniecības preces, preces, kuru ražošanas uzsākšanai nav nepieciešamas milzīgas zināšanas un tehnoloģijas. Preces, kuru pieprasījums valsts iekšējā tirgū būtu vērā ņemams. Piemēram, zāģu skaidas un smiltis mājdzīvnieku pakaišiem importējam, lāpstu un cirvju kātus importējam, stikla pudeles importējam. Un daudz, daudz citu preču grupas, kuras varētu ražot paši, ievedam no ārvalstīm. Kamēr valsts politikas un ekonomikas veidotāji jau gadiem turpina kalt plānus sarežģītu tehnoloģiju produktu ražošanas ieviešanai, no Latvijas ekonomikas turpinām izvest naudu, importējot vienkāršus produktus. Nu, kaut vai tualetes papīru pieklājīgā apjomā būtu sākuši ražot paši! Un nevajag sapņot par Latvijas “Nokia”. Tā neradīsies līdz brīdim, kamēr paši sevi nespēsim nodrošināt ar elementārām pirmās nepieciešamības precēm, tās ražojot Latvijā.

Savas domas esmu izteicis, balstoties uz astoņu gadu personīgo pieredzi ražošanā un eksportā. Esmu pārliecināts, ka, mērķtiecīgi veidojot ražošanai draudzīgu politiku, Latvijas valsts labklājība neizpaliks.

Iet atpakaļ