No Facebook komentāriem par nepilsoņiem Latvijā

Sociālajā tīklā Facebook pie Ilonas Bojārinas ierakstītās ziņas par nepilsoņu tiesībām Latvijā palasīju ļaužu komentārus. Lielu cieņu izraisīja krievvalodīgās Irinas Teresko (ieguvusi LR pilsonību naturalizācijas ceļā) rakstītais.

Irina raksta: "Большинству неграждан такая позиция выгодна. Что трудного сдать экзамен на гражданство?! Так нет, мы гордые! Ну и не нойте тогда! Могли бы все гражданство получить!!! Не в одной стране Европы вам не дадут гражданство без экзамена госязыка!"

Vēl tālāk Irina raksta: "Пффф... Какие стереотипы! Я сама сдавала на гражданство, потом на третью категорию. Мне никогда не понять людей, живущих в стране, на языке которой они не хотят говорить!!!"

Tiešām prieks par šādiem cilvēkiem, kuri naturalizācijas ceļā ieguvuši Latvijas pilsonību un ciena latviešu valodu!!!

Lasīt tālāk...

Romāns Naudiņš: Lauksaimniecības zemju apmežošana ir nepieņemama.

18. februārī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā 2. lasījumā tiks skatīts likumprojekts „Grozījumi Meliorācijas likumā”, kur kopīgi ar  lauksaimnieku organizācijām esmu iesniedzis priekšlikumu, kas turpmāk liegtu meliorētā lauksaimniecībai izmantojamā zemē ieaudzēt mežu vai krūmus, izņemot ilggadīgo stādījumu ierīkošana, kā augļukoki un ogulāji, kas ar savu sakņu sistēmu nenodara bojājumus meliorācijas sistēmām. 

Lasīt tālāk...

Giljotīna virs mikrouzņēmēju galvām

Romāns Naudiņš, LR Saeimas deputāts

2014.gada budžeta projekts noteikti būs tāds, kas neiepriecinās uzņēmējus un darba ņēmējus ar draudzīgu nodokļu politiku tautsaimniecības sektoram. Nodokļi uzņēmējdarbībai tiek paaugstināti, neskatoties uz to, ka Latvijā joprojām ir proporcionāli salīdzinoši mazākais uzņēmēju skaits starp Eiropas Savienības dalībvalstīm. Zem giljotīnas nonākuši arī mikrouzņēmēji. Šim uzņēmējdarbības sektoram nodokli vēlas paaugstināt līdz 15%, kas pēc būtības nozīmē mikrouzņēmēju izputināšanu. Ļoti skumji, ka politiķi neieklausās uzņēmēju viedoklī un ir apņēmības pilni nodokli paaugstināt. Nodoklis mikrouzņēmējiem pieaugs par 66.5%. Vai bizness to spēs panest? Domāju, ka nē. Vēlos jautāt saviem kolēģiem Saeimā: „Kā būtu, ja Saeimas deputātu atalgojuma Iedzīvotāju ienākuma nodokli proporcionāli mikrouzņēmuma nodoklim paaugstinātu no 24% uz 40%?” Iespējams, tad deputāti izprastu tautsaimniekus. 

Lasīt tālāk...

Par hokeju, Baltkrieviju un iespēju izmantošanu

Pēc Saeimas hokeja komandas spēles ar Baltkrievijas prezidenta komandu Latvijas publiskajā telpā nav trūcis mēģinājumu sagudrot dažādus ačgārnus skaidrojumus par šo notikumu. Taču diskutētāji palaiž garām vairākus būtiskus aspektus gan par spēli, gan Latvijas un Baltkrievijas attiecībām. Es iestājos par konstruktīvu un Latvijai izdevīgu sadarbību ar citām valstīm. Tāpēc esmu gandarīts, ka šī spēle notika.

Lasīt tālāk...

Pārāk daudz juristu-pārāk maz elektriķu un galdnieku

Vakar Nacionālās apvienības frakcijā tikāmies ar Izglītības ministra amata kandidātu Vjačeslavu Dombrovski. Sliecos šo kandidātu atbalstīt, jo topošais ministrs ir apņēmības pilns pievērsties profesionālās izglītības jautājumiem. Šī būs ministra prioritāte NR.1.

Lasīt tālāk...

Jāsniedz plašākas manevra iespējas mikrouzņēmējiem

Drīzumā apritēs trīs gadi kopš Latvijā ieviests Mikrouzņēmuma nodokļa likums. Tas palīdzējis neskaitāmiem uzņēmējiem realizēt jaunas uzņēmējdarbības idejas, saglabāt savu saimniecisko darbību, kā arī iziet no ēnu ekonomikas.

Nav šaubu, ka šis pieņemtais likums ir viens no labākajiem Saeimas darbiem attiecībā uz mazo uzņēmējdarbību.

Mēnesi atpakaļ sagatavoju un iesniedzu Saeimas Budžeta un finanšu komisijā priekšlikumus, kuri ļautu mikrouzņēmējiem strādāt ar plašākām manevra iespējām. Un, proti, ļaut mikrouzņēmējiem pieņemt darbā līdz 10 darbiniekiem līdzšinējo piecu darbinieku vietā, kā arī paaugstināt mikrouzņēmumu apgrozījuma slieksni līdz 100 tūkstošiem latu. Diemžēl, šo manu iniciatīvu Saeimas Budžeta un finanšu komisijā atbalstīja tikai četri Saskaņas centra deputāti. Vairākums to noraidīja. Gala vārds būs Saeimai.

Kādēļ šie grozījumi būtu vērtīgi uzņēmējiem un tautsaimniecībai, mēģināšu izskaidrot šajā rakstā.

Lasīt tālāk...

Hodžali traģēdija- rēta katra azerbaidžāņa sirdī

26.februārī aprit 21.gads Hodžali traģēdijai Azerbaidžānā. 1992.gada 25.februārī, stundu pirms pusnakts, sākās armēņu kaujinieku uzbrukums Hodžali pilsētai Azerbaidžānā.  Vienas nakts uzbrukuma laikā dzīvību zaudēja 613 cilvēki, to skaitā 106 sievietes, 63 bērni un 70 sirmgalvji, 25 bērni zaudēja abus vecākus, 130 bērni zaudēja vienu vecāku. Traģiskajā naktī 1275 cilvēki tika saņemti gūstā, no kuriem 150 pazuduši bez vēsts.

Šo zvērīgo uzbrukumu pastrādāja cilvēki, kuri atbildību nav nesuši vēl šodien. Cilvēki, kuri komandēja un plānoja uzbrukumu, vēlāk kļuva par ministriem un augsti stāvošām amatpersonām.

Starptautiskai sabiedrībai šobrīd būtu jāsniedz atbalsts Azerbaidžānas Republikas centieniem panākt, lai atbildīgie par zvērīgiem uzbrukumiem Hodžali pilsētas civiliedzīvotājiem tiktu saukti pie atbildības. Šim noziegumam nav noilguma.

Lasīt tālāk...

Jaunais Vilnis beidzies, kaislības turpinās

Izskanējis starptautiskais popmūzikas konkurss Jaunais Vilnis, bet atsevišķa ļaužu grupa joprojām šo pasākumu viļā kā karstu kartupeli pa muti. Tiek kultivēts viedoklis, ka Jaunā Viļņa īstenais mērķis esot – uzspiest savu kultūru, gaumi, citas vērtību kategorijas. Tā esot vēlme atgriezt Latviju atpakaļ PSRS, tādēļ šādam festivālam Latvijā neesot vietas.

To visu lasot un klausoties, nākas secināt, ka mums piemīt šaura domāšana un gribu teikt: tautieši attopieties! Neradiet mākslīgi problēmas, kuru patiesībā nav, pārtrauciet katrā lietā saskatīt sazvērestības ar politisku nokrāsu!

Kādēļ nevēlamies saskatīt pozitīvo? 

Lasīt tālāk...

Samazināta PVN likme pārtikai būtu ieguvums ražotājiem un iedzīvotājiem

Viens no karstāk apspriestajiem notikumiem aizvadītajā nedēļā ir Finanšu ministrijas piedāvātais nodokļu samazināšanas plāns, kas paredz, jau sākot ar šā gada 1.jūliju, pašreizējo 22% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi samazināt līdz 21%. Kā viens no diskutablākajiem jautājumiem šajā sakarā ir, vai vispār un cik liela būs šādas PVN samazināšanas efektivitāte. Jau izskanējušas bažas par to, ka simboliskā PVN samazināšana realitātē labumu var dot tikai tad, ja tiek panākta īpaša vienošanās ar tirgotājiem par to, ka nodokļa samazinājums tiek atspoguļots arī cenās, kas izskatās vēl samērā reāli īstenojams attiecībā uz precēm ar augstu vērtību, bet pilnīgi nereāli - lielākajam ikdienas preču klāstam, tostarp pārtikai.

Lasīt tālāk...