Ukraiņu puikas Latvijas hokejā

«Mana iniciatīva sākās ar to, ka naktī, kad sāka bombardēt Ukrainu un pienāca ziņas, ka sākusies karadarbība, kā vienkāršs divu hokejistu tētis uzrakstīju feisbukā ukraiņu, krievu un angļu valodā uzsaukumu, ka esmu gatavs palīdzēt bērniem nokļūt līdz Valmierai, lai viņi varētu turpināt trenēties hokejā,» stāstījumu par Ukrainas jauno hokejistu ceļu uz Valmieru uzsāka Saeimas deputāts ROMĀNS NAUDIŅŠ.

Jūlijs Cukurs, intervija laikrakstā "Liesma" , 08.03.2022.

Lasīt tālāk...

Pirms lemt cilvēku likteņus, politiķim jāgūst dzīves pieredze

Par to, kā pilienu pa pilienam brieda lēmums izstāties no Nacionālās apvienības (NA), par valdības nepieņemamajiem lēmumiem Covid-19 krīzē un partiju piedāvājuma trūkumu uzņēmējiem Saeimas deputātu, Valmieras Uzņēmēju kluba vadītāju Romānu Naudiņu iztaujā Agnese Margēviča.

Agnese Margēviča, intervija laikrakstā "Dienas" un portālā diena.lv, 02.02.2022.

Lasīt tālāk...

Lēmums aiziet no partijas briedis ilgāku laiku: Protestējot pret koalīciju, Naudiņš atstāj Nacionālo apvienību

Par izstāšanos no Nacionālās apvienības (NA) šonedēļ paziņoja Saeimas deputāts Romāns Naudiņš, kurš ienāca politikā pirms 20 gadiem, kad viņš pārstāvēja divdesmitgadnieku paaudzi.

No partijas un arī Saeimas frakcijas R. Naudiņš nolēmis aiziet, jo vairs nevarot atbalstīt valdības koalīcijas lēmumus, kas saistīti ar Covid-19 krīzi. Kad Saeima lēma par ierobežojumiem personām bez sertifikātiem ieņemt virkni amatu, R. Naudiņš par to nebalsoja.

Lasīt tālāk...

Par OIK jāatbild divatā

Romāns Naudiņš, Saeimas deputāts (VL!-TB/LNNK), laikrakstā "Liesma", 01.10.2019.

 

Kad mājdzīvnieku moka parazīti, saimnieks tam palīdz ar prettārpu līdzekļiem, nevis iemidzina. Līdzīgi ir jārīkojas valdībai ar obligātā iepirkuma komponenti – nelāgu slavu ieguvušo nodevu alternatīvās enerģētikas atbalstam, ko maksā elektrības patērētāji. Mums jārīkojas ātri, lai atgūtu tautas uzticību.

Lasīt tālāk...

Romāns Naudiņš: pelēko kardinālu pretdarbība ir milzīga

Saruna ar Saeimas deputātu, Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāju Romānu Naudiņu par to, vai valsts pārvalde saprot, kādā veidā tautsaimniecībai būtu jāfunkcionē; par to, kurā izglītības procesa posmā jāievieš tautsaimniecības mācība; par pretdarbību, kura vērsta, lai pastāvošo sistēmu VID nemainītu; par alkoholisma postu Latvijā un centieniem to mazināt; par nepieciešamajām izmaiņām nodokļu sistēmā un gaidāmo cīņu par izmaiņām publisko iepirkumu likumā.

- LTV raidījumā 1:1 tika intervēta uzņēmēja Linda Liepiņa, kura atvērusi divas pilnīgi vienādas vienas ķēdes kafejnīcas Rīgā un Tallinā. Viņa dalījās savos iespaidos par valsts iestāžu attieksmi pret uzņēmējiem, kas abās valstīs atšķiroties kā diena pret nakti. Latvijā pret uzņēmēju attieksme esot kā pret ienaidnieku, kamēr Igaunijā kā pret sabiedroto. Arī jums ir zināma pieredze uzņēmējdarbībā. Vai piekrītat šim viedoklim?

Lasīt tālāk...

Latvietim jābūt Latvijā

Romāns Naudiņš intervijā žurnālam "Praktiskais Latvietis" 

Ilva Misiņa "Latvijas Avīze"

Santas, Roberta un Romāna Naudiņu savrupmāja pie pašas Valmieras robežas klusajā Adventa laikā ir gaiša, mājīga un ik stūrītis liek nojaust par Ziemassvētku brīnuma tuvošanos. Sniegoto mieru sargā netālu esošā meža ieloks, bet Latvijas valsts sarkanbaltsarkanais karogs, pagalmā mastā uzvilkts, ģimeni ik rītu pavada un vakaros sagaida, un viegli noplīvo, it kā noglāstot mājās pārnākuša latvieša ceļu.

Lasīt tālāk...

Katru Alūksnes vidusskolas mācību klasi rotās valsts karogs

Aivita Lizdika, laikraksts “Malienas Ziņas”

Alūksnes novada vidusskolā katrā klašu telpā pie sienas novietots neliels Latvijas karodziņš. Tos skolas 75. jubilejā dāvinājis frakcijas „Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” 11. Saeimas deputāts uzņēmējs Romāns Naudiņš. Pagājušajā piektdienā R. Naudiņš atkal apmeklēja Alūksnes novada vidusskolu, lai jauniešus iepazīstinātu ar savu dzīves gājumu, pastāstītu to, kā viņš no vienkārša puiša kļuvis par uzņēmēju.

“Karodziņi pie sienas jūsu skolā lai kalpo kā simbols tam, ka lauku skolām jāpastāv, tam, ka dzīve nenorit tikai Rīgā. Šodien pie jums ar lekciju par savu pieredzi uzņēmējdarbībā esmu tādēļ, lai lauztu stereotipu, ka par veiksmīgu biznesmeni iespējams kļūt tikai turīgu vecāku bērnam. Es nebūt tāds nebiju, jo mamma mūs ar māsu audzināja viena. Visu, ko dzīvē esmu sasniedzis, esmu izdarījis saviem spēkiem, sākot jau no 15 gadu vecuma,” uzrunājot jauniešus Alūksnes novada vidusskolā, teica Romāns Naudiņš.

Lasīt tālāk...

Valstij jāpalīdz Ogres novadā plūdos cietušajiem

Pēc Ogres novadu skārušo plūdu situācijas izvērtēšanas Nacionālā apvienība (NA) vēstulē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam ir lūgusi rast finansiālu atbalstu plūdos cietušajām ģimenēm, portālu Diena.lv informēja NA.

NA deputāts Romāns Naudiņš ceturtdien sasauktās frakcijas ārkārtas sēdes laikā informēja, ka situācija Ogres novadā ir kritiska un ka plūdu skartajām ģimenēm nekavējoties ir nepieciešama palīdzība. 17. aprīļa vakarā R. Naudiņš personīgi apmeklēja Ogres novadu, lai klātienē iepazītos ar situāciju. Tobrīd novadā pilnībā vai daļēji applūdušas bija 120 dzīvojamās mājas, taču ūdens līmenis turpina celties. "Applūdušo māju iedzīvotāji ir izmisumā," uzsvēra R. Naudiņš. Situācijas straujās attīstības dēļ zaudējumu kopējo apjomu pašlaik ir grūti aplēst.

Lasīt tālāk...

Latvijas valstī katrs cilvēks ir zelta vērts

Uz laikraksta “Druvas” un lasītāju jautājumiem atbild Nacionālās apvienības deputāts, valmierietis Romāns Naudiņš.

   - Pirms nākamā gada budžeta pieņemšanas Nacionālā apvienība stingri uzstāja, ka nepieciešams palielināt finansējumu demogrāfijai, solot nebalsot par budžetu, ja prasības netiks ņemta vērā. Vai panācāt iecerēto?

   - Viss tika ņemts vērā un iestrādāts 2013.gada budžetā. Tagad jāskatās, lai atbalsts turpinātos arī nākamajos gados. Taču jāsaprot, ka ar atbalstu demogrāfijai vien situācija neuzlabosies. Uzskatu, ka aiznākamā gada budžetā jādomā par atbalstu pirmskolas izglītībai, jo tas ir pamatu pamats.

Lasīt tālāk...

Ir jāvaicā cilvēkiem: «Kā jums palīdzēt?»

Saeimas deputāts Romāns Naudiņš (VLTB/LNNK) intervijā Dienas žurnālistei Inārai Eglei.

Jūs esat Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāts. Kā pārliecināsiet cilvēkus atgriezties Latvijā?

Agrāk būtu teicis: kāpēc braucat projām, ja tepat var strādāt? Tagad redzu, ka jaunatne īsti nav sagatavota darba tirgum. Pietrūkst praktiskā darba pieredzes. Viņi aizbrauc un redz, kā tur notiek darbs, un tāpēc ir labi, ka pastrādā gadu, divus ārzemēs.

Taču viņi var arī neatgriezties atpakaļ.

Jāveido programmas, kas dod iespējas uzsākt biznesu mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, lai motivētu atgriezties. Viņi tur varētu nopelnīt starta kapitālu, kam pilnīgi pietiktu ar 5000 līdz 10 000 eiro, bet te saņemt ES struktūrfondu atbalstu šīs programmas ietvaros. Lauku īpaši atbalstāmajām teritorijām jau tāda programma ir – 20 miljonu ar atbalsta intensitāti 70%. Šāda programma ir efektīva. Taču līdz cilvēkiem šī ziņa ir jāaiznes. Ja piemīt ģenētiski ielikts uzņēmēja tvēriens, tad atradīs jebkuru iespēju. Jautājums, vai šis uzņēmējdarbības tvēriens mūsu jaunatnei ir? Taču man ir zināmi jaunieši, kas no nulles ir uzsākuši savu biznesu. Arī es to sāku no nulles.

Lasīt tālāk...