2013

Trim Valmieras Viestura vidusskolas skolēniem pasniegti pateicības raksti

Šā gada 15.novembrī LR 11. Saeimas deputāts Romāns Naudiņš viesojās Valmieras Viestura vidusskolā, kur notika Latvijas proklamēšanas 95. gadadienai veltīts svētku koncerts „Mana Latvija”.

Saeimas deputāts svētku pasākumā trim skolēniem pasniedza naudas balvu un Pateicības rakstus. Par teicamām sekmēm Latvijas Vēstures, politikas un tiesību zinību priekšmetu apguvē, par aktīvu iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē un skolas vārda popularizēšanu sabiedrībā apbalvota tika Signe Sēne un Anna Paula Gruzdiņa, kā arī Sindija Siliņa par labiem panākumiem sportā, startējot skolas izlases komandā. Pateicības rakstus saņēma vēstures un politikas skolotāja Anna Gammeršmidte un sporta skolotāji: Igors Rams un Atis Jākobsons par ilggadēju, radošu un kvalitatīvu mācību darbu. 

Lasīt tālāk...

J.Endzelīna Kauguru pamatskolā katru mācību klasi rotās valsts karogs

Latvijas Republikas Saeimas deputāts Romāns Naudiņš valsts svētku priekšvakarā apmeklēs vairākas Vidzemes skolas tiekoties ar skolēniem un skolotājiem.

4.novembrī Romāns Naudiņš viesojās Beverīnas novada Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolā, lai sveiktu skolēnus un skolotājus ar gaidāmajiem valsts svētkiem.

Saeimas deputāts Kauguru pamatskolai dāvāja valsts karogus, kuri turpmāk tiks izvietoti katrā pamatskolas mācību klasē. 

Lasīt tālāk...

Giljotīna virs mikrouzņēmēju galvām

Romāns Naudiņš, LR Saeimas deputāts

2014.gada budžeta projekts noteikti būs tāds, kas neiepriecinās uzņēmējus un darba ņēmējus ar draudzīgu nodokļu politiku tautsaimniecības sektoram. Nodokļi uzņēmējdarbībai tiek paaugstināti, neskatoties uz to, ka Latvijā joprojām ir proporcionāli salīdzinoši mazākais uzņēmēju skaits starp Eiropas Savienības dalībvalstīm. Zem giljotīnas nonākuši arī mikrouzņēmēji. Šim uzņēmējdarbības sektoram nodokli vēlas paaugstināt līdz 15%, kas pēc būtības nozīmē mikrouzņēmēju izputināšanu. Ļoti skumji, ka politiķi neieklausās uzņēmēju viedoklī un ir apņēmības pilni nodokli paaugstināt. Nodoklis mikrouzņēmējiem pieaugs par 66.5%. Vai bizness to spēs panest? Domāju, ka nē. Vēlos jautāt saviem kolēģiem Saeimā: „Kā būtu, ja Saeimas deputātu atalgojuma Iedzīvotāju ienākuma nodokli proporcionāli mikrouzņēmuma nodoklim paaugstinātu no 24% uz 40%?” Iespējams, tad deputāti izprastu tautsaimniekus. 

Lasīt tālāk...

Par hokeju, Baltkrieviju un iespēju izmantošanu

Pēc Saeimas hokeja komandas spēles ar Baltkrievijas prezidenta komandu Latvijas publiskajā telpā nav trūcis mēģinājumu sagudrot dažādus ačgārnus skaidrojumus par šo notikumu. Taču diskutētāji palaiž garām vairākus būtiskus aspektus gan par spēli, gan Latvijas un Baltkrievijas attiecībām. Es iestājos par konstruktīvu un Latvijai izdevīgu sadarbību ar citām valstīm. Tāpēc esmu gandarīts, ka šī spēle notika.

Lasīt tālāk...

Pārāk daudz juristu-pārāk maz elektriķu un galdnieku

Vakar Nacionālās apvienības frakcijā tikāmies ar Izglītības ministra amata kandidātu Vjačeslavu Dombrovski. Sliecos šo kandidātu atbalstīt, jo topošais ministrs ir apņēmības pilns pievērsties profesionālās izglītības jautājumiem. Šī būs ministra prioritāte NR.1.

Lasīt tālāk...

Valstij jāpalīdz Ogres novadā plūdos cietušajiem

Pēc Ogres novadu skārušo plūdu situācijas izvērtēšanas Nacionālā apvienība (NA) vēstulē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam ir lūgusi rast finansiālu atbalstu plūdos cietušajām ģimenēm, portālu Diena.lv informēja NA.

NA deputāts Romāns Naudiņš ceturtdien sasauktās frakcijas ārkārtas sēdes laikā informēja, ka situācija Ogres novadā ir kritiska un ka plūdu skartajām ģimenēm nekavējoties ir nepieciešama palīdzība. 17. aprīļa vakarā R. Naudiņš personīgi apmeklēja Ogres novadu, lai klātienē iepazītos ar situāciju. Tobrīd novadā pilnībā vai daļēji applūdušas bija 120 dzīvojamās mājas, taču ūdens līmenis turpina celties. "Applūdušo māju iedzīvotāji ir izmisumā," uzsvēra R. Naudiņš. Situācijas straujās attīstības dēļ zaudējumu kopējo apjomu pašlaik ir grūti aplēst.

Lasīt tālāk...

Jāsniedz plašākas manevra iespējas mikrouzņēmējiem

Drīzumā apritēs trīs gadi kopš Latvijā ieviests Mikrouzņēmuma nodokļa likums. Tas palīdzējis neskaitāmiem uzņēmējiem realizēt jaunas uzņēmējdarbības idejas, saglabāt savu saimniecisko darbību, kā arī iziet no ēnu ekonomikas.

Nav šaubu, ka šis pieņemtais likums ir viens no labākajiem Saeimas darbiem attiecībā uz mazo uzņēmējdarbību.

Mēnesi atpakaļ sagatavoju un iesniedzu Saeimas Budžeta un finanšu komisijā priekšlikumus, kuri ļautu mikrouzņēmējiem strādāt ar plašākām manevra iespējām. Un, proti, ļaut mikrouzņēmējiem pieņemt darbā līdz 10 darbiniekiem līdzšinējo piecu darbinieku vietā, kā arī paaugstināt mikrouzņēmumu apgrozījuma slieksni līdz 100 tūkstošiem latu. Diemžēl, šo manu iniciatīvu Saeimas Budžeta un finanšu komisijā atbalstīja tikai četri Saskaņas centra deputāti. Vairākums to noraidīja. Gala vārds būs Saeimai.

Kādēļ šie grozījumi būtu vērtīgi uzņēmējiem un tautsaimniecībai, mēģināšu izskaidrot šajā rakstā.

Lasīt tālāk...

Deputāti lūdz ģenerālprokuroru izvērtēt iespējamo korupciju AS "Sadales tīkls" iepirkumos

Saeimas deputāti Andrejs Elksniņš (SC) un Romāns Naudiņš (NA) vērsušies ar iesniegumu pie Latvijas Republikas prokuratūras ģenerālprokurora Ē.Kalnmeiera, lūdzot izvērtēt iespējamo koruptīvo noziedzīgo nodarījumu veikšanu AS "Sadales tīkls" no atbildīgo amatpersonu puses, tērējot 6 450 726 latus par koku nozāģēšanu lai novērstu elektroapgādes drošības apdraudējumus, šos darbus nododot izpildei privātajiem uzņēmumiem.

Lasīt tālāk...

Priecīgas Lieldienas!

Klāt Lieldienas, kas kristietības tradīcijā saistās ar Jēzus Kristus krustā sišanas notikumu un augšāmcelšanos. Turklāt, latviešu tautas tradīcijās Lieldienas iezīmē pavasara punktu, kad diena kļūst liela, tas nozīmē – garāka par nakti.

Svarīgs svētku priekšdarbs latviešiem allaž bija un ir tīrība un sakoptība gan laukā, gan mājās. Novēlu:

Lai visiem prieks par atnākušo pavasari.

Lai mājas rotā pūpolu zari.

Lai galdā raibas, raibas olas- saules un jaunas dzīvības simbols.

Lai līksma Lieldienu šūpošanās Jūsu ģimenēm!

Romāns Naudiņš

Lasīt tālāk...

Hodžali traģēdija- rēta katra azerbaidžāņa sirdī

26.februārī aprit 21.gads Hodžali traģēdijai Azerbaidžānā. 1992.gada 25.februārī, stundu pirms pusnakts, sākās armēņu kaujinieku uzbrukums Hodžali pilsētai Azerbaidžānā.  Vienas nakts uzbrukuma laikā dzīvību zaudēja 613 cilvēki, to skaitā 106 sievietes, 63 bērni un 70 sirmgalvji, 25 bērni zaudēja abus vecākus, 130 bērni zaudēja vienu vecāku. Traģiskajā naktī 1275 cilvēki tika saņemti gūstā, no kuriem 150 pazuduši bez vēsts.

Šo zvērīgo uzbrukumu pastrādāja cilvēki, kuri atbildību nav nesuši vēl šodien. Cilvēki, kuri komandēja un plānoja uzbrukumu, vēlāk kļuva par ministriem un augsti stāvošām amatpersonām.

Starptautiskai sabiedrībai šobrīd būtu jāsniedz atbalsts Azerbaidžānas Republikas centieniem panākt, lai atbildīgie par zvērīgiem uzbrukumiem Hodžali pilsētas civiliedzīvotājiem tiktu saukti pie atbildības. Šim noziegumam nav noilguma.

Lasīt tālāk...